Juuratudengid: krimi lööb kõiki teisi valdkondi

11. juuni 2009, 20:10

Juuratudengite seas läbi viidud küsitlus
näitas, et noori köidab kõige enam kriminaalõigus, edastas uuringu korraldanud
advokaadibüroo Raidla Lejins Norcous.

Arvamusküsitlus selgitas noorte nägemust õiguskeskkonna arendamisest ning reastas populaarsemad ametid ja valdkonnad, millega soovitakse tulevikus tegeleda. Hinnata tuli ka õigusteaduse õpingutes paeluvamat ning seada pingeritta Eesti tuntuimad advokaadid ja advokaadibürood.

Kõige atraktiivsemaks ametiks õigusvaldkonnas tunnistasid tudengid advokaadi ameti (45% vastanuist), millele järgnesid prokuröri ning kohtuniku amet (võrdselt 14%ga). Lisaks toodi soovitava töökohana välja ka riigikohtu esimehe, riigikohtuniku ning õiguskantsleri ametipositsioone. Valdkondadest, milles tahetakse praktiseerima asuda, oli ülekaalukalt populaarseim kriminaalõigus, sellele järgnesid vaidluste lahendamine, üldine äri- ja asjaõigus, pärimis- ja perekonnaõigus ning riigiõigus.

Õpingutes pidasid tudengid kõige huvipakkuvamaks kaasuste ja kohtulahendite analüüsi ja võimalust praktikute käe all selles oma jõudu katsuda. Sestap arvas ka ca 80% vastanuist, et nad sooviksid õpingute käigus tööga alustada, palju nimetati ka soovi enesetäienduseks välismaal.

Vaid 6% vastanuist kinnitas plaani jätkata õpinguid doktorantuuris. Enam kui pooled vastanuist arvasid, et hinnatud spetsialistiks saamiseks kulub kindlasti rohkem kui 5 aastat ning ca 8% vastanuist leidis, et õpingute järgselt on tal kindel plaan ja väljavaade ka oma advokaadibüroo või notaribüroo avamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. June 2009, 20:10
Otsi:

Ava täpsem otsing