Kalevi järeltulija aktsiad kaovad börsilt

Annika Matson 11. juuni 2009, 10:07

Tallinna börsi noteerimis- ja
järelevalvekomisjon otsustas eile rahuldada Oliver Kruuda suuromanduses ASi
Luterma (endine Kalev) esitatud taotluse ning lõpetada tema aktsiate noteerimine
Tallinna börsi põhinimekirjas 10. septembrist.

ASil Luterma on veidi üle 1000 väikeomaniku. Täna kl 12.30 oli Kalevi lihtaktsia Tallinna börsil 13,56 protsenti miinuses ja maksis 7,98 krooni.

Järgneb börsiteade:

NASDAQ OMX Tallinna börsi noteerimis- ja järelevalvekomisjon otsustas eile rahuldada ASi Luterma (endine Kalev) poolt 20. veebruaril 2009 esitatud taotluse ning lõpetada tema aktsiate noteerimine Tallinna börsi põhinimekirjas alates 10. septembrist 2009.

Börs hindas emitendi taotluse rahuldamisel kõiki asjaolusid ka investorite huvide piisava kaitstuse aspektist ning võttis arvesse Põhjamaade börside praktikat.

Investorite huvide piisava kaitse tagamise üheks tähtsamaks vahendiks loetakse läbipaistvust ja investorite piisavat informeeritust. Seetõttu otsustas komisjon jätta noteerimise lõpetamise otsuse tegemise ning noteerimise lõpetamise vahele tavapärasest pikema aja – kolm kuud. Selle aja jooksul on investoritel soovi korral võimalus börsi vahendusel oma osalust vähendada või suurendada ning neil on sellekohaste otsuste kaalumiseks piisavalt aega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. August 2009, 15:29
Otsi:

Ava täpsem otsing