Reform ja sotsid tervitavad Savisaare otsust säilitada linnaosad

11. juuni 2009, 09:45

Linnavolikogu Reformierakonna ja sotside
fraktsioonid tervitavad linnavalitsuse otsust loobuda plaanist likvideerida
Tallinna linnaosad.

"Reformierakond seisis volikogus kindlalt linnaosade säilimise eest. Nõmme ja kesklinna probleemid on erinevad ning neile ei saa läheneda ühtemoodi. On tervitatav, et lõpuks mõistis seda ka keskerakondlik linnavalitsus," ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer.

"Toomas Vitsuti jutt Tallinna haldusreformist osutus lihtlabaseks blufiks, moodustatud piirkondlike ametite ja seniste linnaosavalitsuste funktsioonid olid äravahetamiseni sarnased. Eilse linnavalitsuse otsusega tunnistas Keskerakond ise, et sisulist haldusreformi Tallinnas teha ei tahetudki," märkis ta.

Holsmeri sõnul oli nn haldusreformi tegelikuks eesmärgiks moodustada Tallinnas üks valimisringkond, mis võiks ühele erakonnale sügisestel valimistel rohkem hääli tuua.

Sotsiaaldemokraatide teatel tunnustavad nad Savisaart selle eest, et Keskerakond tunnistas lõpuks ometi üles linnaosade kaotamise tegeliku põhjuse. Tallinna sotside esimehe Jaak Juske sõnul on Keskerakond rõhutanud, et Tallinna kaheksa ajaloolist linnaosa kaotati kiirkorras hädavajaliku haldusreformi eesmärgil. "Nüüd, vaid päev pärast riigikohtu otsust jätta kehtima Tallinna uus valimissüsteem, teatab aga linnavalitsus, et linnaosade kaotamisega polegi enam kiire," märkis Juske.

"On rõõm, et Keskerakond on tallinlastele paljastanud oma tegeliku palge – linnaosad sooviti kaotada vaid võimuerakonna valimisedu tagamiseks. Jutt haldusreformist mõeldi välja linnarahvale puru silma ajamiseks," ütles Juske.

Linnavolikogu tegi aasta alguses otsuse kaotada Tallinna linnaosad alates 1. juulist 2009. Nüüd soovib linnavalitsus selle otsuse jõustumise lükata 2011. aasta märtsikuusse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. June 2009, 14:26
Otsi:

Ava täpsem otsing