IFF60 - Ivo Linna esimene oma nimega tuur

Mari Hiiemäe 12. juuni 2009, 00:00

Ivo Linna on tuntust kogunud nii ansamblitega Apelsin ja Rock Hotel, Eesti Raadio estraadiorkestri koosseisulise solistina kui ka raadio- ja telesaadete juhina.

Osalenud on ta väga erinevates muusikaprojektides ning laulnud duette erinevate lauljatega. Ka soolokontserte on Iff andnud, kuid kontserttuuridele on seni nimi pandud ansamblipõhiselt. Linna sõnul on tema 60. juubelile pühendatud tuur esimene, mis kannab tema nime.

"See on esimene Ivo Linna tuur. Ma ei ole kunagi soolotuuri teinud. Selles mõttes on see vastutusrikas, et mina pean olema see inimene, kes vastutab, et see asi ennast ka välja veab, aga et veab, selles ma ei kahtlegi," rääkis Linna.

Juubelikontsertidest võtavad peale sünnipäevalapse veel osa solistid Anne Veski, Maarja ja Koit Toome. Esinejaid saadab Anti Kammiste poolt kokku pandud bänd, milles muu hulgas mängib kitarri omaaegne Rock Hoteli kitarrist Andres Põldroo, kes pärast 25 aastat välismaal elamist Eestimaale on naasnud. Ansambli juurde kuuluvad taustalauljatena ka Dagmar Oja ja Kaire Vilgats.

Esinemiskavas on Linna sõnul 27 lugu, mille hulgas on kaks pikka popurriid, samuti duetid nii Maarja kui ka Anne Veskiga. Ka laulavad Anne Veski, Maarja ja Koit Toome oma soolonumbreid. Kontserdi kogupikkuseks on planeeritud kaks ja pool tundi.

Kava on seatud nõnda, et külalissolistidel laval pidevalt tegevust oleks. Kui nad just ei soleeri, siis laulavad nad kaasa koos taustalauljatega. Üksikud palad on aga ettekandmiseks vaid Ivo Linna esituses.

"Üldiselt aga prooviks nii jagada, et kava oleks küllalt kompaktne ja meeskond kogu aeg laval saadaval," rääkis Linna.

Linna sõnul oli sünnipäevakava jaoks laulude väljavalimine küllaltki raske, sest arvestama pidi nii publiku sooviga kõige populaarsemaid lugusid kuulata kui ka iseenda lemmikutega.

Valiku tulemusena kujunes kava, milles on nii noore Ivo Linna lugusid, laule Apelsini ajast ning ka neid, mida Linna on esitanud soolonumbrina.

"Oma kõige populaarsematest lugudest me ei pääsenud. Kui ikkagi on selline galakontserdi vorm, nagu see meil tuleb, siis rahvas ootab sealt neid kõige tuntumaid laule. Aga nende hulgas on õnneks palju neid, mida ka meile endale laulda meeldib," valgustas Linna.

Selliseid laule, mis oleks kuulajatele täiesti tundmatud ning samuti väga uut materjali pole tuuril esitada plaanis. Seega sobivad Ivo Linna juubelituuri kuulajaiks inimesed, kes hindavad head eestikeelset muusikat, mida nad ka kaasa oskavad laulda.

Seda, et uude kümnendisse astumine endaga mingeid kardinaalseid muutusi kaasa tooks, Linna ei usu. "Nii vana koer enam uusi trikke ei õpi, vast mõne loo võin veel juurde õppida, aga ega ma enam suunda ei plaani muuta," arvas Linna. Rock Hoteli tegemistega on Linna endiselt seotud ning ka soolonumbreid ning osalemist erinevates projektides ei kavatse Linna koomale tõmbama hakata.

Kuna just täna, 12. juunil, on Ivo Linna sünnipäev, on tänaõhtune kontsert Kuressaare Lossihoovis eriline. Erikülalisena astuvad üles Tõnis Mägi, Riho Sibul, Dave Benton, Marju Länik, Priit Pihlap jt.

Kontserdile lisavad nostalgiat ja äratundmisrõõmu ka haruldased materjalid foto- ja telearhiividest. Õhtune pidu saab alguse kell 20.00, erinevalt ülejäänud tuurikontsertidest, mille algusaeg on tund aega hiljem. Väravad avatakse kõikjal tund enne kontserdi algust.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:02
    Otsi:

    Ava täpsem otsing