Raharotatsioon kogumas tuure

Romet Kreek 12. juuni 2009, 00:00

Aasias ja hiljem ka Euroopas spekuleeriti eile, et piisab vaid vähesest majanduse olukorra paranemisest, kui läheb käiku sektoritevaheline aktsiate rotatsioon.

Investorid, kes on istunud kaevikutes ehk kaitsvates sektorites, nagu telekomid, kommunaalmajanduse ettevõtted ja ravimitööstuse omad, võivad hakata soovima ägedama liikumisega aktsiaid.

Ostuhuvi võivad leida tsüklilised aktsiad, mis kuuluvad sellistesse sektoritesse, nagu tehnoloogia, kütusetööstus, kaevandussektor, tsüklilised tarbekaubad ja -teenused, tööstus ja muidugi finantssektor, mis on avatumad majanduses toimuvate muutuste suhtes.

Vaatsin huvi pärast, kuidas hindavad analüütikud aktsiasoovitusega eri sektoreid kuues investeerimispiirkonnas - Austraalias, Jaapanis, USAs, Kanadas, Euroopas ja Suurbritannias. Analüütikud ei ole peaaegu üldse konsensusena millegi suhtes negatiivselt meelestatud. Kõige pessimistlikumalt suhtutakse Euroopa tarbkaupade suhtes (viie palli skaalal üks tugev müük ja viis tugev ost), said need soovituseks 2,71. Sektoritest kõige negatiivsemalt suhtuti Austraalias, Kanadas ja Suurbritannias finantssektorisse. USAs ja Jaapanis oli kõige negatiivsem suhtumine kaevanduskompaniide aktsiatesse.

Kõige postiivsemalt suhtuti Austraalias, USAs ja Kaandas tervishoidu ning Jaapanis, Euroopas ja Suurbritannias kütusekompaniidesse. Kohati tundub, et analüütikud ei käi kaasas muutustega. Üldse kõige postiivsemalt suhtuti Kanada tervishoidu (4,5). Kõige opimistlikumalt suhtutakse minule arusaamatul põhjusel USA aktsiatesse (3,95), kõige kehvemalt aga Austraaliasse (3,31).

USAs oodatakse väga nõrka majanduse taastumist, Austraalia aga võib saada tulu Hiina mitte ainult kasvavast majandusest, vaid suurenevast majandusaktiivsusest, ja oma maavaradest. Austraalias on lisaks tugevale kaevandamisele ka pangad suuresti börsil esindatud. Mõlemad on väga tsüklilised majandusharud, kuigi pankadesse võiks suhtuda reservatiooniga, kuna nad võivad lasta välja täiendavaid aktsiaid ja lahjendada investorite suppi. Võimalik, et tasub käituda analüütikute soovituste vastu - müüa USAd, osta Austraaliat.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing