BÖRS: Maikuus toimus kuum ostubuum

12. juuni 2009, 18:23

Mai oli ilmselt kõigile fondidele ja
muudele tegelastele, kes finantsturgude tõusule panustasid, üks rõõmustavamaid
kuusid lähiajaloos.

Riskifondidest 27 protsenti, kes on praeguseks aasta viienda kuu tulemused teatanud, tootsid keskmiselt 5,2 protsenti, mis läheb ajalooraamatutesse kui viimase üheksa aasta parim tulemus.

Vinge numbri saavutamise taga on peamise põhjusena loomulikult üleilmne korralik võidusõit aktsiaturgudel, kuid sealjuures ka optimismile ustavaks jäänud investorid, kes tõusu ka enda kontodele haarates raha julgelt varasalvedest välja otsisid. Riskifondidesse voolas juurde 1,5 miljardit dollarit ning tegemist on esimese juurdevooluga viimase kümne kuu jooksul. Koguvarad kerkisid 5 miljardi dollari võrra.

Päris kena saavutus enne suve - ilmselgelt ei ole investorid võtnud kuulda tuntud soovitust “Müü mais ja jaluta minema” (“Sell in May and walk away”), sest sel aastal ongi asjad pisut teisiti. Oli ju eelmine aasta riskifondide jaoks jälgitava ajaloo halvim.

“Möödunud kuul saavutatud magnituudiga tulemused ei jää kindlasti püsima, aga usun et fonditööstusel tuleb sellegipoolest väga hea aasta,” sõnas ka riskifondide konsultatsioonifirma GFIA juht Peter Douglas tulemusi kommenteerides.

Eurekahedge riskifond, mis järgib enam kui 2000 fondi, suutis mais kergitada kõiki oma seitsmest regionaalsest indeksist. Parimateks osutusid Aasiasse investeerivad riskifondid, mis viskasid kuuga juurde 9 protsenti. Arenevatele turgudele paigutavad fondid kerkisid 8,5 protsenti.

Praegu hobusele hüpata ja kaasa kappama hakata on suure lennu võitmiseks selleks korraks ilmselt siiski pisut hilja. Ja iga rongi ka püüdma ei pea, küll tuleb ka järgmine. Iseasi, kas nii kiire ja läikiv, kui see viimane.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. June 2009, 18:23
Otsi:

Ava täpsem otsing