Euroopa ettevõtjaks sai KONE tegevjuht Matti Alahuhta

12. juuni 2009, 11:48

Euroopa Business Press (EBP) valis täna
Euroopa selle aasta ettevõtjaks KONE tegevdirektori Matti Alahuhta.

European Manager of the Year 2009 auhind anti Alahuhtale üle EBP igaaastasel kohtumisel Helsinkis. Auhinna andsid üle Soome peaminister Rik De Nolf ja EBP president, teatas Kauppalehti.

Matti Alahuhtau pärjati auhinnaga oma väljapaistva töö ja KONE arendamise eest. Viimastel aastatel on KONE kasvanud märkimisväärselt oma osa Vaikse ookeani Aasia poolses osas ja Põhja-Ameerikas. Enne 2005. aastal KONEsse tööle asumist töötas Alahuhta 26 aastat Nokias.

Alahuhta ütles auhinna saamise järel, et on väga tänulik eriti kuna see omistati talle just praeguse majanduslanguse ajal. „Peamine väljakutse juhtidele rasketel aegadel on näha seda kui võimalust,“ lisas ta.

Euroopa ettevõtja 2009 valiti välja EBP liikmed ja väljaanded "Financial Times", "The Wall Street Journal Europe", "Handelsblatt", "Les Echos", or “Kauppalehti”.

Auhinnaga pärjatakse 1991. aastast Euroopa tippjuhte ja firmasid. Varem on sama auhinna pälvinud sellised nimed nagu Ingvar Kamprad Ikeast, Jorma Ollila Nokiast, Bernd Pischetsrieder Porsche tegevjuht ja endine BMW ja Volkswagen and Wendelin Wiedeking tegevjuht.

KONE on üks maailma suurimaid lifte ja eskalaatoreid tootvaid firmasid. KONE aktsiad on registreeritud OMX Nordic Exchange´il Helsinkis, Soomes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. June 2009, 11:48
Otsi:

Ava täpsem otsing