Rohelised: keskkonnamaksude reform päästab majanduse

12. juuni 2009, 12:38

Rohelised soovivad korrigeeritavate
keskkonnatasude arvelt käivitada laiaulatuslikku kodude energiasäästu kava, mis
vähendab oluliselt inimeste iga aastaseid elektri- ja soojaarveid ning loob
kümneid tuhandeid uusi töökohti ehituses ja ehitusmaterjalide tööstuses.

Lisaks nähakse ette ulatuslikku väikekatlamajade üleviimist bioküttele, eelkõige puitkütustele, mis looks palju lisatöökohti metsanduses ja kütuste valmistamisel. Vajalikud vahendid selle projekti käivitamiseks tulevadki just ressursitasude tõusust, teatas erakond oma pressiteates.

"Kodukavaga näeme ette toetust vajalikeks eeltöödeks ligi 500 korterelamu energiasäästlikuks renoveerimiseks, sh energiaauditi ja ehitusprojekti tegemisele, samuti hilisemaks ehitusjärelevalveks," sõnas riigikogu rahanduskomisjoni rohelisest liige Toomas Trapido. Sarnast skeemi soovime rakendada sadade fossiilkütustel töötavate väikekatlamajade ümberehitamiseks taastuvkütustele, lisas ta.

Jutud sotsiaalse katastroofi saabumisest Ida-Virumaale on roheliste teatel selge liialdus. "Selle kohatu paanika külvamise taga on erahuvid, mitte mured töökohtade pärast," viitasid rohelised tänasele Viru Keemia Grupi pressiteatele, kus nenditi, et seoses keskkonnatasude tõusmisega kaotab ettevõte oluliselt konkurentsivõimes ja kaalub tõsiselt tehase seisma panemist.

Tegelikult hakkab roheliste plaanide käivitumisel tööjõu vajadus ehitus- ja ehitusmaterjalide sektoris energiasäästu kava käivitumisel hoopis jõuliselt kasvama, teatas erakond oma meediale saadetud läkituses.

"Ressursimahukas tööstus sööb märkamatult iga Eesti elaniku taskust aastas vähemalt poole keskmise palga jagu raha," märkis roheliste eestkõneleja Marek Strandberg. "Roheliste soov on käivitada majandusmuutused väljumaks senisest raiskavast majandusest," selgitas ta ning lisas, et kava käivitudes paranevad oluliselt eraisikute võimalused investeerida energiasäästu.

"Loodusvarad on Eesti rahva ühisväärtuseks ning nende kasutusest peab saama tulu kogu rahvas. "Saastaja maksab" põhimõte on õiglane ja aus," teatasid rohelised.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. June 2009, 12:39
Otsi:

Ava täpsem otsing