Viru Keemia Grupp võib uksed sulgeda

12. juuni 2009, 11:05

Keskkonnatasude seaduse
muudatusettepanekute kavand tõstaks Eesti tööstusettevõtetel järsult
keskkonnatasusid, mille jõustumisel võib Viru Keemia Grupp (VKG) tehase
sulgeda.

Muudatuste jõustumisel kaotab Viru Keemia Grupp (VKG) oluliselt konkurentsivõimes ning kaalub tõsiselt tehaste seismapanekut ja edasise tegevuse mõttekust.

Kavandatava seadusemuudatuse jõustumisel VKG-le mitmekordistuvad riigile makstavad tasud. Lisaks juba makstavatele 300 miljonile kroonile, peab kontsern välja käima veel sadu miljoneid kroone. Majanduse madalseisus, kui kontserni tehased töötavad kasumita, tähendab järsult kasvavate tasude ja maksude tõus tootmise kahjumlikkust, teatas VKG avalike suhete juht pressiteates.

"Kui VKG on viimase kümne aasta jooksul pühendunult panustanud Eestile traditsioonilise tööstusharu säilitamisse ning töökohtade loomisesse, siis paar kohta riigikogus võivad kogu selle töö elimineerida," kommenteeris VKG juhatuse esimees Priit Rohumaa. "Praegusel ajal pole meil enam ruumi ega ressursse poliitiliseks eksperimenteerimiseks. Täna tehtud vead on hea ajaga võrreldes topelt kallimad ja viivad sotsiaalse katastroofini regioonis," lisas ta.

Kavandades oma investeerimispoliitikat, arvestas kontsern eelkõige valitsuse eelmistel aastatel antud lubadusega külmutada keskkonnatasude tõus 2011–2012 aastani, seisis pressiteates. Toonane kokkuleppe andis VKG-le võimalust jätkata oma investeerimisalaste plaanidega keskkonnahoidu, tootmise laiendamisse ning kaasaajastamisse. Kuid nüüd nii VKG investeerimispoliitika kui ka ettevõte töö kui selline on seatud ohtu, tuues kaasa negatiivseid tagajärgi nii regioonile kui ka riigile tervikuna.

Reformierakonna ning Isamaa ja Res Publica Liidu ning Roheliste parteide ühine plaan tõsta alates 2010. aastast keskkonnatasusid mõjub hukatavalt nii Eesti tööstusele ja eriti keemiatööstusele, kui ka lihtinimestele, kelle soojuse – ja elektriarved hüppeliselt kasvavad.

Uus plaan annab hoogu inflatsioonile ja suure tõenäosusega lükkab edasi euro tulekut. VKG on arvamusel, et keskkonnatasude seadusemuudatus, mis lähtub ainult poliitilisest tahtest ja millel puudub nii majanduslik kui ka teaduslik analüüs, on Eesti majandusele hukatuslik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. June 2009, 12:38
Otsi:

Ava täpsem otsing