Mais lahvatas kuum ostubuum

Silvia Viidik 15. juuni 2009, 00:00

Mai oli ilmselt kõigile fondidele ja muudele tegelastele, kes finantsturgude tõusule panustasid, üks rõõmustavamaid kuusid lähiajaloos.

Riskifondidest 27 protsenti, kes on praeguseks aasta viienda kuu tulemused teatanud, tootis keskmiselt 5,2 protsenti, mis läheb ajalooraamatutesse kui viimase üheksa aasta parim tulemus.

Vinge numbri saavutamise taga on peamise põhjusena loomulikult üleilmne korralik võidusõit aktsiaturgudel, kuid sealjuures ka optimismile ustavaks jäänud investorid, kes tõusu ka enda kontodele haarates raha julgelt varasalvedest välja otsisid. Riskifondidesse voolas juurde 1,5 miljardit dollarit ning tegemist on esimese juurdevooluga viimase kümne kuu jooksul. Koguvarad kerkisid 5 miljardi dollari võrra.

Päris kena saavutus enne suve - ilmselgelt ei ole investorid võtnud kuulda tuntud soovitust "müü mais ja jaluta minema" ("sell in May and walk away"), sest sel aastal ongi asjad pisut teisiti. Oli ju eelmine aasta riskifondide jaoks jälgitava ajaloo halvim.

"Möödunud kuul saavutatud magnituudiga tulemused ei jää kindlasti püsima, aga usun, et fonditööstusel tuleb sellegipoolest väga hea aasta," sõnas ka riskifondide konsultatsioonifirma GFIA juht Peter Douglas tulemusi kommenteerides.

Eurekahedge riskifond, mis järgib enam kui 2000 fondi, suutis mais kergitada kõiki oma seitsmest regionaalsest indeksist. Parimateks osutusid Aasiasse investeerivad riskifondid, mis viskasid kuuga juurde 9 protsenti. Arenevatele turgudele paigutavad fondid kerkisid 8,5 protsenti.

Praegu hobusele hüpata ja kaasa kappama hakata on suure lennu võitmiseks selleks korraks ilmselt siiski pisut hilja. Ja iga rongi ka püüdma ei pea, küll tuleb ka järgmine. Iseasi, kas nii kiire ja läikiv kui see viimane.

Tallinn. Kodumaine börs oli reedel valdavalt unelevas meeleolus ning suutis käibeks koguda vaid 2,5 miljonit krooni. Suurima käibe nimel käis tihe rebimine kahe suurettevõtte vahel, võitjaks osutus siiski Eesti Telekom 690 000 krooniga. Heitluses jäi napilt alla Tallink Grupp 625 000 krooniga. Tallinna börsiindeks vajus eelmise nädala viimasel päeval 1,01 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:08

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing