Haigla nõukogu eelistas kõrghariduseta finantsjuhti

15. juuni 2009, 15:29

Lääne-Tallinna keskhaigla nõukogu nimetas
juhatuse liikme-fintantsjuhi Veiko Pedoski ametisse ilma kõrghariduseta, kuigi
haigla põhikiri eeldab kõrgharidust kõigilt juhatuse liikmetelt.

Tallinna linnavolikogu poolt 2006. aastal kinnitatud Lääne-Tallinna keskhaigla põhikiri näeb ette, et haigla juhatuse liikmed peavad olema kõrgharidusega. Sama tingimus oli ära toodud ka uue finantsjuhi leidmiseks välja pandud kuulutuses, kirjutab Äripäeva sõsarväljaanne Meditsiiniuudised.

Kuid just selle punkti täitmist pidas haigla kõrgematest linnavalitsuse ametnikest koosnev nõukogu eesotsas Merike Martinsoniga vähetähtsaks ning nimetas 30. märtsil nelja järelejäänud kandidaadi seast ametisse Arco Varast tulnud Veiko Pedoski. Pedoskil on selja taga küll muljetavaldav karjäär, kuid Tallinna Tehnikaülikool (TTÜ) siiani lõpetamata.

„Teatavasti töötas nõukogu poolt väljavalitud Alar Kiilmaa (eelmine finantsjuht enne Pedoskit, toim) sel ametikohal vaid ühe päeva, mistõttu tuli teha uus valik järelejäänud nelja kandidaadi hulgast. Alar Kiilmaa järel valis nõukogu välja Veiko Pedoski, kelle teadmised, töökogemus ja isikuomadused olid vastuvõetavad,“ selgitasid haigla nõukogu liikmed Merike Martinson ja Vahur Keldrima, kelle sõnul esitas Pedosk kandideerimisel oma teenistuskäigu kirjelduse ja TTÜ hinnetelehe.

Martinsoni ja Keldrima hinnangul oli Pedoskil kõrgharidus sisuliselt omandatud – lõpetamisest oli puudu vaid kaks eksamit ning kirjutamata oli lõputöö. Seega nõustusid nad ka uue finantsjuhi poolt endale seatud tingimustega, et ta sooritab mõlemad eksamid sel kevadel ning kaitseb lõputöö sügisel.

Pedosk ise nõukogu otsust ei vaidlusta.

Veiko Pedosk on töötanud Eesti Innovatsioonipangas, juhatuse esimehena Sampo Liisingu Grupis ja Arco Investeeringute Grupis. Viimati kuulus Pedosk Arco Vara AS juhatusse, kus tema vastutada olid investeeringute valdkonna ettevõtted ning muuhulgas ka investeeringud välisriikidesse ja ettevõtete loomine.

Märtsis Lääne-Tallinna Keskhaigla uueks finantsjuhiks valitud Alar Kiilmaa otsustas pärast esimest tööpäeva ja esimest juhatuse koosolekut siiski loobuda haiglas töötamast. Alar Kiilmaa kommenteeris oma lühikeseks jäänud karjääri Lääne-Tallinna Keskhaiglas sellega, et polnud nii suureks väljakutseks valmis. "Ma lihtsalt tunnen, et see vastutus antud hetkel on liiga suur ja see on uus süsteem minu jaoks. Ma ei tunne seda niivõrd hästi," lausus ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. June 2009, 15:51
Otsi:

Ava täpsem otsing