Malmstein: konservatiivsed fondid riskisid liialt

15. juuni 2009, 16:12

II samba riikliku
pensionifondiga saaks anda inimestele võimaluse tõeliselt konservatiivselt
oma pensioni investeerida, ütles finantsinspektsiooni juht Raul Malmstein.

"Riigipoolse konservatiivse pensionifondi loomine riigikassa juurde on üks alternatiividest," märkis Malmstein. Tema sõnul on inimestel probleem oma raha tõeliselt konservatiivselt pensionivahenditesse investeerida, kuna kriis näitas, et nime poolest konservatiivsed fondid on siiski oma investeerimispoliitikas võtnud võib-olla rohkem riske, kui see oleks mõistlik olnud.

Malmstein näeb kaht lähenemist. "Üks on see, et võib-olla karmistada investeerimispiiranguid konservatiivsetele pensionifondidele või teiseks iseenesest on võimalik kaaluda ka riigi poolt manageeritava konservatiivse pensionifondide loomist, mida investeeritakse suhteliselt analoogsete põhimõtetega kui riigikassa täna on teinud stabilisatsioonireservi ja riigikassa reservidega, kus johtuvalt investeerimispiirangutest ei ole olnud väga tõsiseid tagasilööke," rääkis inspektsiooni juht.

"Keerulistel aegadel on riigikassa saanud pigem kiita oma töö eest. Kallis lahendus see iseenesest pole, see on suhteliselt lihtsakoeline lahendus," märkis ta.

Riikliku fondi loomine oleks ka üks meede, mis aitaks malmsteini hinnangul II pensionisamba süsteemi usaldust taastada. "See on kaalumise koht. Varasügisel tahaks omapoolse analüüsiga välja tulla, sel ajal saab kaaluda ka konservatiivsete fondide temaatikat. On ta siis rangemad piirangud või on riigil tõepoolest põhjust pakkuda omapoolne variant välja," ütles Malmstein.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. June 2009, 12:22
Otsi:

Ava täpsem otsing