Põldoja: riik ei oleks parem fondijuht

15. juuni 2009, 17:33

Kahjuks jah, konservatiivsed fondid
on raha kehvalt juhtinud, kuid ma ei näe, et riik saaks seda
paremini teha kui erasektor, ütles Priit Põldoja Silvano Fashion Groupi nõukogu
esimees.

"Ma arvan, et praegu on piisavalt fonde kui küsimus on selles, et fonde veelgi konservatiivsemaks muuta," kommenteeris Põldoja riigipoolse konservatiivse II samba pensionifondi loomise ideed riigikassa juurde.

"Arvan, et riik saaks pigem läbi reguleerimise sekkuda, kuid arvestama peaks ikkagi sellega, et pensionifondi peamine eesmärk on teenida pikas perspektiivis lisapensioni," sõnas ta.

Põldoja ütles, et turg on väike, kus on praeguseks kuus pensionifondide pakkujat (LHV, ERGO, Nordea ja Sampo pank ning SEB ja Swedbank). "Väike killustunud turg – ma ei näe otseselt seda põhjust, miks riik peaks tulema erasektorisse seitsmenda tootega, kui põhimure on hetkel see, et pole oldud piisavalt konservatiivne."

Tema sõnul võiks riik siiski reguleerida investeerimisfondide poliitikat. "Ma ei usu, et riikliku fondi loomine seda olukorda muudab, kuna riske on mõlemat pidi väärtpaberite hindade liikumise tõttu. See on kõigile selge, et nii aktsiate kui võlakirjade hinnad lähevad üles kui ka alla," rääkis Põldoja.

"Kui riik midagi peaks praegu tegema, peaks ta aktsiate osakaalu laskma tõsta, kuna on teada, et aktsiate hinnad lähevad pikas perspektiivis üles," sõnas ta.

Põldoja lisas, et kui nooremad inimesed pikaajaliselt investeerivad, peaksid nad jätkuvalt investeerima aktsiatesse. "Mina olen kõige suurema aktsiaosalusega fondi investor ning seetõttu pole mul põhjust kaaluda riikliku kui konservatiivsesse fondi investeerimist."

"Kahjuks jah, on konservatiivsed fondid kehvalt raha juhtinud. Küsimus pole olnud konservatiivsuses, vaid tulemuses. Aga ma ei näe, et riik saaks seda paremini teha kui erasektor – ma ei arva, et see on lahendus," ütles ta.

"Kui riik tahab kuidagi põhiosa säilimist pensionifondist paremini tagada, tuleb teha veel konservatiivsem fond, kuid mida konservatiivsem fond, seda väiksem potentsiaalne tootlus ning seda väiksem lisapension. Küll aga on põhiosa oluliselt kindlamini tagatud," tõdes Põldoja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. June 2009, 12:22
Otsi:

Ava täpsem otsing