Riskikapitalistid valisid oma liidu juhiks Kristjan Kalda

16. juuni 2009, 13:48

Eesti Era- ja Riskikapitali Assotsiatsioon
EstVCA valis üldkogul oma juhiks Kristjan Kalda BaltCapist. Juhatuse
teisteks liikmeteks valiti Margus Uudam Ambient Sound Investmentsist, Heidi
Kakko Arengufondist, Hanno Riismaa Askemblast, Kalmer Kikas Hanseatic
Capitalist, Allan Martinson MTVPst ja Peeter Piho Swedbankist.

Vastvalitud era- ja riskikapitali assotsiatsiooni juhi Kristjan Kalda sõnul on Eesti riskikapitalistide koondumine loogiline samm, et kehtestada ennast arvestatava finantsteenuste valdkonnana ning olla konkurentsivõimeline võrreldes teiste riikide seadusandlusega.

“Era- ja riskikapitalifirmad on läbi oma investeeringute arvestatavad tööandjad ning seda firmades, mis keskenduvad kasvule ja innovatsioonile. Meie assotsiatsiooni liikmed teevad uusi investeeringuid tänagi, olles seega oluliseks jõuks majanduse elavdamisel. Assotsiatsiooni ühendatud jõududega hoolitseme, et Eesti jääks tihedas konkurentsis atraktiivseks investeerimispiirkonnaks, viime sisse tööstusharu standardid Eestis ja osaleme riskikapitalistide üle-euroopalises koostöös,” selgitas Kristjan Kalda EstVCA ees seisvaid väljakutseid.

EstVCA on Eesti riskikapitaliste, erakapitalifonde, äriingleid ja valdkonna tugiteenuse pakkujaid ühendav katusorganisatsioon. EstVCA peaeesmärgiks on arendada jõuliselt Eesti era- ja riskikapitalitööstust ning suurendada ambitsioonika ettevõtluse kultuuri Eestis.

EstVCAl on 15 täisliiget ja 15 toetajaliiget. EstVCA liikmed on Ambient Sound Investments OÜ, Askembla Asset Management OÜ, Astrec Invest OÜ, OÜ BaltCap, AS Cresco, Eesti Arengufond, AS Gild Fund Management, Hanseatic Capital Estonia OÜ, IPC Investment Group OÜ, AS MTVP, OÜ Pioneer Engineering Group, OÜ Redgate Capital, Swedbank Investeerimisfondid AS, OÜ Unitree Group, WNB Project OÜ.

EstVCA toetajaliikmetena võeti vastu OÜ Sentio, Solon Partners OÜ, AS Deloitte Advisory, Advokaadibüroo Glimstedt Straus Partnerid OÜ, Advokaadibüroo Sorainen OÜ, OÜ Primos Invest, NASDAQ OMX Tallinn AS, OÜ Art 4 Design, OÜ Advokaadibüroo Luiga Mody Hääl Borenius, Krediidi ja Ekspordi Garanteerimise Sihtasutus KredEx, Tallinna Tehnoloogiapargi Arendamise SA, MTÜ Connect Eesti, Advisio OÜ, OÜ Curonia Research, Scandic Investments OÜ.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. June 2009, 13:48
Otsi:

Ava täpsem otsing