BÖRS: Ravimitootjad tõusid taas

17. juuni 2009, 23:14

Ravimitootjate aktsiad leiavad jätkuvalt
tugevat ostuhuvi, kuna kongress plaanib laiendada tervishoiussüsteemi.

Tegemist on demokraatide seaduseelnõuga, mis võib kaasa tuua USA tervishoiu suurima laienemise alates Medicare'i loomisest 1965. aastal, kirjutas Bloomberg. Seaduseelnõu võib tuua kaasa tervishoiuäri muutuse ja muuta ka seda, kuidas ameeriklased saavad ja maksavad ravi eest. Loodetakse, et seaduseelnõust saab seadus augustis. Seadus annaks meditsiinikindlustuse kõigile ameeriklastele, sundides kindlustajaid võtma kundeks kõiki patsiente ja lõpetab töötajate tervishoiu maksusoodustused. USAs on 46 miljonit inimest ilma tervishoiukindlustuseta. USA kulutab sel aastal tervishoiule kaks triljonit dollarit. Eesmärgiks on viia tervishoiukulutused kümne aastaga allapoole triljonit dollarit.

Pfizeri aktsia hind tõusis kolm protsenti, 14,58 dollarile. Johnson Johnsoni aktsia hind tõusis 1,1 protsenti, 55,24 dollarile.

USA aktsiaturule oli tänane börsipäev peamiste indeksite näol pidev pendeldamine positiivse ja negatiivse territooriumi vahel. Huvitav, millega meid veel lähenev optsioonireede üllatada suudab.
Dow Jonesi tööstuskeskmine langes 0,1 protsenti, 8497 punktile. Nasdaq tõusis 0,7 protsenti, 1808 punktile. Laiem S P 500 indeks langes 0,1 protsenti, 911 punktile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. June 2009, 23:14
Otsi:

Ava täpsem otsing