Heategevus nihkub annetustelt tegevuste poole

17. juuni 2009, 11:10

Heategevuses on kahanenud nende osa, kes on
valmis materiaalseteks annetusteks, kuid aega ja oskusi on inimesed valmis
pakkuma endisel viisil, selgus TNS Emori uuringust.

Hoolimata majanduskriisist ja isiklikest muredest ei ole inimesed minetanud tahtmist ja valmisolekut jätkuvalt head teha. Langenud on küll nende osakaal, kes on lähema aasta jooksul valmis materiaalseteks annetusteks (2008 – 71%, 2009 – 62%), kuid oma aega ja oskusi ollakse endiselt valmis heategevuslikel eesmärkidel pühendama (2008 – 61%, 2009 – 59%).

Juba kolmandat korda uuris TNS Emor sel kevadel koostöös Heateo Sihtasutuse ja heategevusfondiga Dharma 15-74aastaste eestimaalaste heategevusalaseid üldisi hoiakuid, senist isiklikku panust ning valmisolekut lähitulevikus heategevuses kaasa lüüa.

Hoolimata majandussurutisest ja tööpuudusest on enamik (90%) eestimaalastest viimase aasta jooksul ühel või teisel moel heategevusega kokku puutunud, seda on pisut enamgi kui varasematel aastatel. Peamiselt on eestimaalased annetanud kas raha või esemeid või ostnud tooteid, mille maksumusest on teatud osa läinud heategevuseks.

Vähem on neid inimesi, kes on ennast kas juba sidunud või valmis siduma rohkem aega- või pühendumust nõudvate tegevustega – vabatahtlikuna erinevates ettevõtmistes või hädaolukordade likvideerimisel osalemisel või kellelegi tugiisikuks olemisel.

Samas on selliseid „aktiivseid“ heategijaid meil aina rohkem – oma aega, oskusi ja teadmisi on pühendanud või vabatahtlikuna on osalenud heategevatel ettevõtmistel nüüdseks juba ligi kolmveerand elanikkonnast: 2007.–2008. a 46% ning 2009. a kevadel juba lausa 69%. Olulist rolli masside kaasamisel on mänginud „Teeme ära“ projektide ellukutsumine, kuid kindlasti ka paljud muud positiivsed algatused.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. June 2009, 12:35
Otsi:

Ava täpsem otsing