Kodulaenu tagatisi on müüki paisanud ka Nordea

18. juuni 2009, 20:41

Vaatamata täpse numbri avaldamatajätmisele
tunnistas Nordea Panga krediidijärelevalve osakonna juhataja Viljar Kähari, et
tagatisi on kohtutäituritele müüa andnud ka Nordea.

Äripäeva küsimustele vastab Viljar Kähari.

Kui palju on hetkel eluasemelaenuga raskustes olevaid kliente?

Nordea klientide maksevõime on üldiselt väga hea. Isegi, kui mõnel kliendil on sissetulekute vähenemise tõttu tekkinud raskusi laenumaksete tasumisega, on pank alati koostöös kliendiga püüdnud leida parima lahenduse, kuidas laenu teenindamist korrektselt jätkata. Selleks oleme võimaldanud oma klientidele näiteks maksepuhkust, vähendanud kuumaksete suurust, nõustanud kliente igakuiste kulude vähendamisel jne. Samas on tulnud ette juhtumeid, kus klient ei ole koostöövalmis ning pank on seetõttu sunnitud paluma kohtutäituri abi tagatise realiseerimisel.

Kui palju andis Nordea eelmisel aastal kohtutäiturile tasumata kodulaenu nõudeid? Kui palju on seda tehtud selle aasta esimese viie kuuga? Mida prognoosite, kui suur võib see number olla selle aasta lõpuks?

Kohtutäituritele sissenõudmiseks antud eluasemetega tagatud laenude arv ei ole suur. Palju menetlusi lõpeb tagatise sundmüügita, sest menetluse käigus leitakse vara omanikule parem lahendus - näiteks aitavad sugulased või tuttavad uue laenuga võlgnevuse likvideerida; vara omanik leiab ise ostja kõrgema hinnaga, kui oleks võimalik saada enampakkumisel jne. Sundmüügini jõuavad vaid väga üksikud tagatised ning Nordea ei prognoosi eluasemete sundmüügi olulist suurenemist.

Kui palju olete tänavu II kvartalis välja andnud eluasemelaene ja kui suur on kukkumine võrreldes eelmise aastaga? Kui palju on hetkel eluasemelaenuga raskustes olevaid kliente?

Börsiettevõttena ei saa Nordea oma tulemusi kommenteerida enne, kui need on ametlikult teatavaks tehtud. Seetõttu ei saa me hetkel kommenteerida II kvartali tulemusi ja muutusi võrreldes eelmise aasta sama ajaga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. June 2009, 13:40
Otsi:

Ava täpsem otsing