BÖRS: USA kõnnib piiri peal

19. juuni 2009, 15:30

USA aktsiaturud on veidi segaduses -
väikesed plussid on kõrvuti miinustega.

Dow Jonesi tööstuskeskmine on langenud 0,4 protsenti. S P 500 aktsiaindeks on kerkinud 0,07 protsenti ja Nasdaq indeks 0,84 protsenti.

Jaemüüjatel on täna tugev õhtu. Macy's ja Guess naudivad rohelust, olles juurde võtnud vastavalt 6,3 ja 1,7 protsenti.

Tublilt on kerkinud USA finantsettevõte American International Group (AIG), kelle aktsiahind on juurde kasvatanud 1,4 protsenti ning jõudnud 1,5 dollarini.

Finantsettevõtetest on kerkinud veel Citigroup 0,6 protsendiga ja Bank of America 1,7 protsendiga. Citigroupi edu aitab selgitada Rochdale Securities poolt antud ostusoovitus aktsiale. Lisaks ennustas analüütik Richard Bove Citigroupi aktsiahinna kerkimist 28 protsendi võrra kõrgemale 4-le dollarile, sest panga juhatus on "liikumas õiges suunas".

Infotehnoloogiamaastikul on maad võtnud plussid eelkõige Adobe, Apple ja Microsoft valdustel. Aktsiad on kerkinud vastavalt 2,1 ja 1,5 ning 2,7 protsendi võrra. Apple avaldas täna oma uue iPhone'i, mis on eelmisest versioonist kuuldavasti kiirem ja peidab endas rohkem põnevaid funktsioone.

Miinuses on teiseks kvartaliks analüütikute prognoosidest kehvemat kasumit ja käivet ennustanud nutitelefon Blackberry tootja Research In Motion ehk RIM, kes on vajunud 4,9 protsendi jagu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. June 2009, 23:09
Otsi:

Ava täpsem otsing