Graanul Investi pelletid uurimise all

22. juuni 2009, 12:06

Baltimaade suurima saepurugraanuli tootja
AS Graanul Investi Leedu tütarettevõtte pelletite osas on
Itaalias algatatud uurimine, kuna kahtlustatakse, et imporditud pelletid
ületasid lubatud radioktiivsed näitajad.

Eestimaisel kapitalil põhineva Graanul Investi juhatuse esimees ja üks omanik Raul Kirjanen ütles, et saadud info Itaaliast on paraku veel väga segane. "Teada on see, et Graanul Investi 100%-ne tütarettevõtte UAB Graanul Investi pelletite Itaalia maaletooja kohta on algatatud Itaalias uurimine, mis puudutab väidetavat pelletite lubatud radioaktiivusnäitajate ületamist," lisas Kirjanen. Tema sõnul aga samas esimesed ametlikud testid ei ole neid väiteid kinnitanud ja on kinnitatud, et Leedus toodetud pelletid on tervisele ja keskkonnale ohutud.

Raul Kirjanen kinnitas, et kõikides ettevõttele kuuluvates tehastes toodetud puidugraanulid ehk pelletid on ohutud ja ei sisalda ohtliku radioaktiivsust, mis ületaks tavalist looduses esinevat fooni. "Pelleteid toodame ainult kõrge kvaliteediga ja kontrollitud toorainest: põhiliselt kohalikust puidust ja saeveskite jäätmetest," märkis Kirjanen. "Kinnitame, et meie poolt toodetud pelletid on vastavuses kõrgeimate kvaliteedinõuetega ning teiste tervise- ja ohutusnõuetega."

UAB Graanul Invest jälgib pidevalt kasutatavat toorainet ning saastunud tooraine kasutamine on välistatud, märkis Kirjanen ja lisas, et UAB Graanul Investis toodetud pelletitele ja kasutavatele tehnoloogilistele protsessidele ja seadmetele on omistatud Euroopa kõrgeim kvaliteedistandard.

UAB Graanul Invest on tellinud peale kahtlustuste ilmsiks tulekut Leedu radiatsioonikaitse keskuselt sertifitseeritud analüüsi, mis on tänaseks kinnitanud, et UAB Graanul Investis toodetud pelletitel puudub ohtlik radioaktiivsus. "Samuti puudub radioaktiivsus ettevõtte tehase hoonestes, tooraines, toodangus ja puuduvad ka jäljed, et tehase territooriumil oleks kunagi olnud midagi, mis võiks olla saastatud." mainis Kirjanen. "Samuti on meile teada olevalt kõik kontrolltestid, mis on tänaseks Itaalias tehtud kinnitanud, et pelletitega on kõik korras ja nad vastavad normidele."

Kirjaneni sõnul teeb UAB Graanul Invest koostööd Itaalia ametivõimudega, et lahendada segadus, mis on tekkinud ning leida võimalik süüdlane, kes on ebaõige informatsiooniga tekitanud paanikat ja kahjustanud ettevõtte mainet.

AS Graanul Invest toodab aastas 450 000 tonni pelleteid ning on üks maailma suuremaid pelletitootjaid.

Graanul Investi põhiomanikud on Raul Kirjanen ja Anders Anderson. Investeerimispankuritele Indrek Rahumaale ja Andres Rätsepale kuulub kummalegi kümnendik firmast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. October 2009, 15:47
Otsi:

Ava täpsem otsing