Recruitment Estonia: eestlastest juhid on naabritest loiumad

22. juuni 2009, 17:47

Balti riikides
toimunud värbamisprojektides, juhtivatele ametikohtadele, on meile
üllatuslik, et eestlastest on märgatavalt aktiivsemad kandideerijad
lätlased ja leedukad, ütles Recruitment Estonia OÜ juhatuse liige Triin
Raamat.

"Hetkel töös olevatest värbamisprojektidest moodustavad 1/3 juhtivad ehk keskastme- ja tippjuhtide ametipositsioonid. Võrreldes eelmise aasta sama ajaga on meie värbamisprojektide koguarv küll langenud, kuid juhtivate ametikohtade arv nende projektide hulgas on tõusnud," ütles Raamat.

"Põhjuseks ilmselgelt majandusolukord – ühed ettevõtted vajavad juhi vahetust, nähes selleks hetkel soodsat võimalust, teised ettevõtted leiavad olevat hea aeg uute ettevõtmiste ja projektide alustamiseks. Kõige enam otsitakse meie kaudu keskastme- ja tippjuhte hetkel finants- ja IT-valdkonda," lisas ta.

Raamat rääkis, et nende poolt läbiviidavatest värbamisprojektidest on hetkel ligi pooled konfidentsiaalsed, kuid põhjused selleks on erinevad. "On tõepoolest olukordi, kus olemasolev juht vahetatakse välja, vahel ka olemasoleva juhi teadmata, kuid isegi sagedamini on konfidentsiaalsuse põhjuseks lihtsalt soov turule mitte kommunikeerida uute ettevõtete ja ärisuundade turule tulemist ja eelkõige soovitakse seda informatsiooni hoida meedia ja konkurentide eest," rääkis Raamat.

Tema sõnul kandideerib keskmiselt ühele keskastme- ja tippjuhi töökulutusele 30-40 inimest. "See arv on kindlasti tõusnud. 2007 ja 2008 esimene poolaasta oli pigem 10-15 inimest töökuulutuse kohta. Siinkohal ei saa aga öelda, et kvantiteet garanteerib ka kvaliteeti – endiselt on väga palju ja eelmiste aastatega võrreldes isegi rohkem neid inimesi, kes kandideerivad ka siis, kui nad tegelikult esitatud nõudmistele ei vasta."

Raamat tõdes, et kandideerinute hulgas on ka palju töötuid, kes niigi vähenenud tööpakkumiste hulgast üritavad midagi enda jaoks leida. Kevadeti tõuseb kandideerinute arv ka värskete ülikoolilõpetajate arvelt, kes soovivad sisenda tööjõuturule ning seejuures omavad endiselt suuri ja teinekord ebareaalseid ambitsioone töökoha valikul.

"Meil on viimastel kuudel olnud ka Baltikumi põhiseid värbamisprojekte ning selles osas on meile üllatuseks olnud eestlastest märgatavalt aktiivsemad kandideerijad lätlased ja leedukad," ütles Raamat.

"Tööandjate jaoks on eelmiste aastatega võrreldes olukord paranenud – neil on jälle võimalus valida. Siiski juhtivate ametikohtade täitmine ei ole meil õnnestunud ainult töökuulutust kasutades – turul on hulk keskastme- ja tippjuhte, kes uue töökoha otsingul kasutavad pigem isiklikku kontaktvõrgustikku, kui töökuulutust," märkis ta ja lisas, et selliste silmapaistvate ja töökuulutustele mitte kandideerivate juhtide kaasamiseks oma värbamisprojektidesse kasutatakse seetõttu endiselt sihtotsingut.

"Palgatasemete osas kommentaariks nii palju, et nii nagu teistel ametipositsioonidel, on palgaootused ja –pakkumised langenud ka keskastme- ja tippjuhtide hulgas," lisas Raamat.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. June 2009, 17:47
Otsi:

Ava täpsem otsing