Reformierakond: Tallinna eelarvekärbe on hoolimatu ja küüniline

25. juuni 2009, 18:51

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna
fraktsioon ei toetanud tänasel volikogu istungil Tallinna lisaeelarvet ning
leiab, et kärped tehti ebaõiglaselt ning mitte solidaarselt.

„Oleme nõus sellega, et linnaeelarve kulutusi tuleb koomale tõmmata, küll aga ei toetanud me lisaeelarvet esitatud kujul,“ ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer.

2009. aasta linnaeelarve on tema sõnul algusest peale defitsiidis olnud - lisaks 600 miljoni kroonisele eelarvelaenule suurendas linn võrreldes eelmise aastaga tulumaksu laekumiste ja linnavara müügi plaani kokku 400 miljoni krooni võrra.

„Tõele ei vasta linnapea Edgar Savisaare jutt, et kärpevajadus tulenes enamuses valitsuse poolsetest kärbetest. Tulumaksust laekuva protsendi
vähendamise mõju Tallinnale on 130 miljonit krooni, mitte 400-500 miljonit, “lausus Holsmer.

Ta märkis, et Reformierakond tegi eelmise aasta lõpus eelarvemenetluse käigus ettepaneku vähendada eelarvekulutusi 440 miljoni krooni võrra. "Oleks seda tehtud, poleks praegune kärbe nii valus,“ nentis ta.

„Me ei saa heaks kiita aga puuetega inimeste toetuse vähendamist 3 miljoni krooni võrra ning erahuvialakoolide rahastamise lõpetamist poole aasta
pealt,“ lisas Holsmer „Solidaarsest kärpest pole siin juttugi, kui selle taustal jääb puutumata linna 45 miljoni kroonine meediakulude eelarve,“ osutas Holsmer linnavalitsuse "pühale lehmale".

Kuna eelarvekärpega jäädi lootusetult hiljaks, siis tingib see Holsmeri sõnul olukorra, kus vähendada saab vaid poolaasta kulutusi. Selle tulemusel
väheneb näiteks noortespordi toetuseks ettenähtud pearaha kaks korda. Kokku väheneb noortespordi toetamiseks mõeldud 91 miljoni kroonine eelarve 22,8 miljoni võrra.

Tallinna 762 miljoni kroonine negatiivne lisaeelarve oli arutlusel 25. juuni linnavolikogu istungil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. September 2009, 14:03
Otsi:

Ava täpsem otsing