Mutli ulatas abikäe

Aivar Hundimägi 26. juuni 2009, 00:00

Skandaali summutamiseks soovitatakse info esimesena avalikustada. Siis on asjaosalisel võimalik mingi aeg suunata meediakajastust. Just nii üritas käituda Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli ja lõikas valusalt näppu.

Kevadel said Eesti Ekspress ja Äripäev vihje, et kaitsepolitsei uurib Mutli tegevust. Vihje järgi sai ta Tallinna Farmaatsiatehaselt reisifirma kinkekaardi, mille ka ära kasutas. Kuna uurijad ei suuda tõendada abilinnapea vastuteenet, siis korruptsioonis Mutlit süüdistada ei saa ja tõenäoliselt teema vaibub.

Uurisime seda vihjet ja otsustasime, et me ei saa Äripäevas Mutliga seotud kahtlustusest kirjutada, kuna meil ei õnnestunud saada kinnitust kolmest erinevast allikast.

See on reegel, mille järgimine kaitseb meediat eksimuste eest ja aitab ära tunda vihjed, mille eesmärgiks on kedagi alusetult laimata. Paar nädalat kestnud uurimustööle punkti panemiseks küsisime kahtlustuse kohta Mutlilt otse ja võtsime vastuse videosse, et kui teema peaks ikkagi avalikuks tulema, siis saame kohe oma veebiküljele riputada ka Mutli kommentaari.

Avalikkuse õnneks ei pidanud abilinnapea närvid seekord vastu ja ta mängis meediale ise kätte võimaluse teemat kajastada. Vastates kevadel esmalt Eesti Ekspressi ajakirjaniku Tarmo Vahteri ja hiljem Äripäeva ajakirjaniku Koit Brinkmanni küsimustele, otsustas abilinnapea teemat ennetada ja kahtlustus ise avalikustada.

Mutli palus politseil uurida ebamugavaid küsimusi esitanud ajakirjanike tegevust, mis päädis sellega, et laupäevane Eesti Päevaleht andis juba teada, et politsei on kinkekaardi pärast alustanud Mutli suhtes väärteomenetlust.

Ajakirjanikku sunnib tagant soov avalikustada infot, mida üritatakse varjata. Tõenäoliselt poleks avalikkus abilinnapea suhtes toimunud uurimisest teada saanud, kui Mutli ja Keskerakond poleks käitunud põhimõttel "parim kaitse on rünnak". Abilinnapea, suur tänu abi eest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:08
    Otsi:

    Ava täpsem otsing