Kolinud rikkur päästis Krasnojarski krai miinusest

26. juuni 2009, 18:54

Venemaa rikkaimaks inimeseks hinnatud
Mihhail Prohhorov suurendas fiktiivse kolimisega Krasnojarski krai
eelarvetulusid 14%, likvideerides Lõuna-Siberist Põhja-Jäämereni ulatuva
piirkonna eelarvedefitsiidi.

ONEKSIM grupi peremees Prohhorov süstis vahetult enne tänavu kevadist tulude deklareerimist toimunud sissekirjutuse vahetusega Krasnojarski krai maksutuludesse vähemalt 16 miljardi rubla (5 miljardit krooni) ja oli sellega ammusest sõbrast krai kubernerile Aleksandr Hloponinile kõvasti abiks, kirjutas Kommersant.

20. aprillil pani ta end kirja Põhja-Jenisseiski rajooni Jeruda asula elanikuks. Ta oli 89. sissekirjutatud jerudalane. Päris vaikne asulas siiski pole, kogu aeg teevad oma kolmekuulist vahetust ja elavad ühiselamus tuhat-poolteist metallurgiakombinaadi töölist, et sealt tasuva vahetuse lõppedes kiirelt kaduda. Prohhorov on OAO Poljus Zoloto kaudu ka metallurgiakombinaadi omanikeringis.

Prohhorov omab Jerudas korterit ja on seal koguni kaks korda käinud, rääkis mees ajalehele. Ta kinnitas samas, et jätkab elu ja ärijuhtimist siiski Moskvast, kus on vormistatud ajutine registreerimine. Eelmisel aastal võõrandas Prohhorov suuri osalusi toorainevaldkonna ettevõtteis, millelt tänavu tuleb maksta sadu miljoneid dollareid tulumaksu.

Tehingutega kursis oleva allika sõnul võib Prohhorovi tulumaksusumma mulluselt KM Invest osaluse müügilt olla 680 miljonit dollarit (tehinguaegse kursiga 16 miljardit rubla). 70% sellest laekub nüüd Vene maksuseaduse järgi Krasnojarski krai, 20% Põhja-Jenisseiski rajooni ning 10% Jeruda asula kontole.

Moskva linn kaotas jõuka linnakodaniku „lahkumisest“ umbes ühe protsendi eelarvest.

Krasnojarski krai 2,34 miljonil ruutkilomeetril leidub 2,9 miljonit elanikku ehk 50 Eesti territooriumilt leiab inimesi kahe Eesti jagu, loodusvarasid on seal aga väga rohkelt. 44aastane Prohhorov reklaamib oma tegemisi saidil mprokhorov.com.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. June 2009, 14:19
Otsi:

Ava täpsem otsing