Moody’s kärpis BIGBANKi reitingut

26. juuni 2009, 09:56

Reitinguagentuur Moody’s kärpis kuue Balti
panga reitingut, tuues põhjuseks eelkõige probleemsete ettevõtluslaenude hulga
kasvu, mis võib kaasa tuua „märkimisväärse“ laenukahjumite kasvu pankade
portfellides.

Otsus puudutas nelja Läti panka: Baltic International Bankat, Norvik Bankat, Trasta Komercbankat ning Hüpoteegi- ja maapanka. Eesti pankadest langetas Moody’s BIGBANKi reitingut ning Leedu pankadest Siauliu Bankase reitingut.

Reitingu võimalikuks langetamiseks on Moody’sel praegu vaatluse all ka Swedbank ja Parex banka.

Moody’s langetas BIGBANKi finantstugevuse reitingu BFSR tasemelt E+ tasemele E stabiilse väljavaatega. Panga pikaajaliste hoiuste reiting langes tasemelt B1 tasemele Caa1 negatiivse väljavaatega.

Moody’s on seisukohal, et BIGBANKi kapitalipositsioon satub lähiperspektiivis „olulise“ surve alla, kuna 100% laenudest on kõrgema riskiga klientidele. Ehkki mais oli panga kapitali adekvaatsuse näitaja 19,2% näeb Moody’s BIGBANKil alakapitaliseerituse tekkimise riski. Märtsi lõpul oli probleemsete laenude osakaal kasvanud juba 43%le võrreldes 18%ga 2008. aasta alguses.

Läti kohta kirjutas Moody's, et devalveerimist ei saa esialgu veel välistada, kuna majanduslik ja sotsiaalne surve püsib veel mõnda aega. Küll aga on devalveerimise tõenäosus vähenenud pärast seda, kui Läti parlament kinnitas negatiivse eelarve ning Euroopa Liit ja IMF kärped heaks kiitsid, märkis Moody's.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. June 2009, 10:07
Otsi:

Ava täpsem otsing