Vooglaid: Manutent lõpetab puhta lehena

Katre Pilvinski 01. juuli 2009, 00:00

Vooglaid põhjendas, et tema jaoks sai selleks korraks lihtsalt kinnisvaraarendus läbi. "Manutent oli loodud ikkagi 2001. aastal selgelt kinnisvaraarendusfirmaks ja praegu ma ei näe lähemal paaril aastal selles valdkonnas tegevust," kinnitas ta.

Ettevõtte seis on Vooglaiu sõnul tasakaalus. "Manutendil pole eelmise aasta septembrist olnud ühtegi vara ega võlga - see on täiesti carte blanche," märkis ta.

Vooglaid ütles, et omakapitali on vähendatud juba kaks kuud tagasi. "Manutent lõpetab edukalt ja õnnelikult oma kinnisvaraarendustegevuse," võttis ta asja kokku.

Vooglaiu sõnul on ettevõte juba likvideerijale üle antud. "Õnneks läks seekord nii, et teadaolevalt ei ole ühtegi ettevõtet pankrotti läinud," märkis ta.

Vooglaiu sõnul on praegu segased ajad ning uute ettevõtmiste otsuseid ta ei tee. "Mina kui ettevõtja ei oskagi sellises majanduskeskkonnas midagi teha, sest kunagi ei tea, mis päeval tuleb valitsus uute maksudega. Praegu on vara uute ettevõtmiste otsuseid teha," sõnas ta.

Arco Vara juhatuse esimees Lembit Tampere ütles, et ta pole kindlasti nõus Märt Vooglaiuga, kes väidab, et lähiaastatel pole Eestis mõtet arendusega tegeleda. "Näeme piisavalt võimalusi! Kõige raskemad ajad loovadki uusi võimalusi. Kindlasti ei saa öelda hurraa! igale projektile, ent mingit tuumatalve küll pole," ütles Tampere.

Ta märkis, et ehitushind on praegu väga soodne ning inimeste ostujõud võrrelduna keskmise ruutmeetrihinnaga on enneolematult kõrgel. Seetõttu on Tampere sõnutsi arenduseks võimalusi kõigis sektorites. Ta ei välistanud isegi kõige nukramas seisus olevat eramute arendust.

A&A Kinnisvara tegevjuhi Aivar Villemsoni sõnul on praegusel arendusturul probleemiks see, et pole häid tooteid.

Tema sõnul tuleb ehitada maju, kus on küttekulu kümme korda väiksem, samuti tuleb ehitada väiksemaid, st 90ruutmeetriseid maju. "Klassikalisteks arendusteks pole tõesti turgu. Uusi tooteid on vaja - energiasäästlikke, loodussõbralikke," märkis ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:08
    Otsi:

    Ava täpsem otsing