Igapäevane seks soodustab viljastumist

01. juuli 2009, 13:41

Uue uurimuse kohaselt muudab igapäevane
seks sperma kvaliteetsemaks, mistõttu võib seda soovitada last saada soovivatele
paaridele.

Siiani on arstid tuliselt vaielnud, kas rasestumise soodustamiseks tuleks suguelu elada võimalikult tihti või tuleks hoopis mõnepäevaseid pause pidada. Nüüd on Austraalia teadlased jõudnud järeldusele, et abstinents ehk suguelust hoidumine ei ole mõistlik viis seemnerakkude kvaliteedi parandamiseks, kirjutas Reuters.

David Greening Sydneys asuva Austraalia viljatusravi keskusest viis läbi katse 118 mehega, kelle seemnerakud olid keskmisest enam kahjustatud. Ta leidis, et sperma kvaliteet paranes märgatavalt, kui mehed olid järgneva nädala jooksul iga päev seksuaalselt aktiivsed.

DNA fragmentatsiooniindeks – seemnerakkude kahjustatuse ulatuse näitaja – langes selle aja jooksul 34-lt protsendilt 26-le protsendile. Sagedane seks ei aita küll kaasa seemnevedeliku hulga kasvule, kuid Greeningi sõnul pole see enamiku meeste jaoks probleemiks.

"Tundub, et laste tegemisest huvitatud paaridele võib igapäevast seksi enne ovulatsiooni julgelt soovitada," ütles Greening.

Tema sõnul põhineb sagedase suguelu elamise positiivne efekt selles, et potentsiaalselt ohtlikel molekulidel ja osakestel – näiteks reaktiivsel hapnikul – on vähem aega valminud seemnerakke kahjustada.
Igapäevane seks soodustab viljastumistIgapäevane seks soodustab viljastumist

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. October 2009, 07:52
Otsi:

Ava täpsem otsing