EOMAP naasis Taani Kuningriigi hankelt võitjana

02. juuli 2009, 18:26

Kartograafia- ja maamõõdufirma AS EOMAP
valiti Taani Kuningriigi keskkonnaministeeriumi korraldatud hankel kolme
ettevõtte sekka, kes saavad hakata tegema Sjaellandi regioonis kartograafiatöid.
Hanke maht on 18 miljonit Taani krooni, teatas ettevõte.

Taani keskkonnaministeeriumi juures tegutsev kartograafiateenistus Kort Matrikelstyrelsen www.kms.dk korraldas üle-Euroopalise hanke, millega soovitakse kaasajastada 16 Sjaellandi regiooni omavalitsuste kaardiandmeid. Hange sisaldas aeropildistamist, ortofotode koostamist ja fotodelt saadud kaardiandmete digitaliseerimist.

Indrek Hirvlaan, EOMAP Geodata ASi juhatuse liige kommenteeris: "Pääsesime hankel koos väga suurte ettevõtete, projekteerimisfirma Cowi ja kartograafiafirma Blominfoga nende kolme sekka, kellega sõlmitakse raamleping ja kellega hakkame edasiste tööde pärast konkureerima. Edestasime omal alal väga tugevaid ettevõtteid Šotimaalt ja Saksamaalt."

Eelvalikus kvalifitseerus seitse pakkujat, kokku tegid hankele pakkumisi viis firmat. Taani Kuningriigi hankes osalemine oli Indrek Hirvlaane sõnul teostatav seetõttu, et pakkumise sai teha inglise keeles. "Hankel osalemine andis meile kindluse, et Eesti firma saab tööd ka väljastpoolt, soovitame kõigil teistel ettevõtetel vaadata hankeinfot aadressilt ted.europa.eu."

Hankel hinnati lisaks pakkumise hinnale ettevõtte tehnilist võimekust nõutud kartograafiatööde teostamiseks, samuti projektimeeskonna võimekust, töö metoodikat, andmete kvaliteedi tagamist ja tööde teostamise tähtaega.

EOMAPil on kuus fotogramm-meetria töökohta, kus töötatakse kahes vahetuses. Seni on tehtud tööd Maa-ametile ja Eesti kohalikele omavalitsustele. Fotogramm-meetria on esemete mõõtmine aerofotode põhjal. Spetsiaalse riist- ja tarkvaraga kuvatakse aerofotodelt arvutiekraanile ruumiline kujutis maapinnast, mis on aluseks kaartide ja plaanide koostamiseks.

Eesti kapitalil põhinev kartograafia- ja maamõõdufirma annab tööd 70 inimesele. Tuntuim toode on atlas Eesti Teed, muud turismikaardid ja atlased ning navigeeriv Eesti Teejuht GPS-seadmele. Koostöös Postimehega on tehtud sihtkoha otsingut võimaldav Eesti veebipõhine kaart.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. July 2009, 18:26
Otsi:

Ava täpsem otsing