Larin ennustab ostetud PTA-le sel aastal kahjumit

Silvia Kruusmaa 03. juuli 2009, 00:00

"Tehing toimus, kuna Silvano soovis keskenduda oma põhitegevusele, PTA juhtkond näeb samas potentsiaali tegutsemaks eraldiseisva ettevõttena ja on valmis investeerima ettevõtte tegevuse finantseerimiseks," rääkis Larin.

PTA keskendub edaspidises tegevuses oma jaeketi arendamisele ja jaepindade efektiivsuse tõstmisele. Jätkatakse PTA kauplustega Eestis, Lätis, Leedus ja Ukrainas. Kaupluste sulgemise plaane ei ole, sel aastal on PTA avanud kolm uut kauplust.

Larin prognoosis, et see aasta lõpeb suure tõenäosusega kahjumiga, kuna esimene kvartal oli väga nõrk. Väga palju oleneb sellest, milliseks kujuneb müük teisel poolaastal, märkis ta.

Silvano Fashion Groupi nõukogu liige Priit Põldoja sõnul ei olnud PTA halvasti toimiv ettevõtte, küll aga on rõivaste müügis konkurents suurem ja nad eelistasid jääda põhitegevusala ehk pesu tootmise juurde, kus marginaalid on pikemas perspektiivis suuremad. "PTA müügitulemustega Baltimaades võib täitsa rahule jääda, arvestades siinset majandusolukorda. Müügi põhjus oli ikkagi strateegilist laadi," lisas ta.

"Oleme tehinguga rahul," kommenteeris Põldoja 1 miljoni euro suurust müügihinda, mida näiteks LHV väga heaks ei pea.

LHV analüütik Kristo Oidermaa märkis, et PTA müügist saadav miljon eurot ei ole just väga suur summa, võttes arvesse PTA opereeritavat 24 poodi ning ettevõtte käibenumbreid.

Kuu aega tagasi lahkus Peeter Larin Silvano juhatusest. Silvano suuromanik Indrek Rahumaa on endiselt PTA Grupi nõukogus. Põldoja siin võimalikku huvide konflikti ei näe. "Väga tihti on maailmas olukorrad, kus ettevõtte juhid ostavad firma välja, ja olukorrad, kus ettevõtte üksuste juhid ostavad firma välja, see on täiesti normaalne protsess. See kõik peab toimuma muidugi korrektselt. Antud juhul oli see puhtalt strateegiline otsus," selgitas Põldoja.

Rõiva- ja tekstiililiidu juhatuse esimees Meelis Virkebau ütles, et talle uudis PTA omanikuvahetusest väga meeldib. "Tunnen Larinit väga hästi - ostja on oma ala spetsialist ja mitte huupi ostja. Ta teab väga hästi, mida see tootmine endast kujutab ning tal on usku selle majandussektori edenemise suhtes. Usun, et ta tahab firmat edasi arendada," ütles Virkebau.

Esialgu tundub PTA müügihind veidi väike, sest näib, et börsifirma müüb vaid 15 miljoni krooniga 63 miljoni kroonise omakapitaliga ettevõtet.

Kui võtta arvesse äriregistri avaldatud PTA Grupi majandusaastaaruannet, siis selgub, et ettevõte ei olnud kahjumlik (kasum 300 000 krooni), nagu väidab börsiteade (7,8 miljonit kahjumit).

Silvano finantsdirektor Baiba Gegere selgitas, et PTA Grupp oli antud müügitehingus emaettevõte ja müügitehingus lisandusid ka tütarettevõtted. Silvano müüs seega grupi ettevõtteid, kuigi börsiteatest võis välja lugeda, et müüki läksid 100% PTA Grupi aktsiad.

PTA uue omaniku Peeter Larini sõnul lisandusid PTA Grupile veel tütarettevõte AS Klementi ning jaekaubandusettevõtted Lätis, Leedus ja Ukrainas.

Larini sõnul kujunes tehingu hind lähtudes prognoositavatest rahavoogudest, omakapital ei olnud antud juhul olulise tähendusega.

Larin kinnitas, et börsiteates avaldatud numbrites on konsolideeritud emaettevõte koos tütarettevõtetega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:08
    Otsi:

    Ava täpsem otsing