Meie Maa: me pole lugejaid eksitanud

03. juuli 2009, 14:13

Meie loos pole ühtegi lugejaid eksitavat
lõiku ja lõpus on selgelt toodud, et tegemist pole jõustunud kohtuotsusega,
kommenteeris Saaremaa Raadio OÜ tegevjuht Priit Rauniste ajalehe Meie
Maa vaidlust konkureeriva Oma Saarega viimase nime üle.

Rauniste kommenteeris ajalehe Oma Saare vastutava väljaandja Gunnar Siineri ütlust, et Meie Maa uudise näol on tegemist lugejaid eksitava sõnumiga: "Meie loos pole ühtegi lugejaid eksitavat lõiku. Loo lõpus on selgelt toodud, et tegemist ei ole jõustunud otsusega. Samuti ei mäleta Siiner hästi kohtusaaga kulgu ning eksitab lugejaid oma väitega, et varasem ringkonnakohtu lahend andis õiguse Oma Saarele."

"Saaremaa Raadio OÜ (Meie Maa) andis TÜ Oma Saar kohtusse meile juba 1998. aastal müüdud ajalehe kaubamärgi omandiõiguse tunnustamise nõudes oktoobris 2006. Pärast seda, kui TÜ Oma Saar täisosaniku Tõnu Preiga oli Saaremaa Raadio OÜ tööleping lõpetatud ning mille peale ta teatas meile kirjalikult, et tema kui kaubamärgi registrikandejärgne omanik, keelab meil selle kaubamärgi kasutamise," selgitas Rauniste.

Teiseks tõi Rauniste välja, et Siiner eksitab oma vastuses lugejaid väitega, et varasem ringkonnakohtu lahend annab kaubamärgi omandiõiguse küsimuses õiguse Oma Saarele. "Kas teadmatusest või sihilikult jätab Oma Saare esindaja mainimata, et ringkonnakohtu lahend, millele ta viitab, lahendas hagi tagamise küsimust (s.o. küsimust, kas meie kohtuvaidluse ajal Oma Saar tohib välja anda ajalehte selle kaubamärgi all või mitte), mitte asja sisulist poolt," kinnitas ta.

"Kommentaariks meie maksuvõla kohta pean märkima, et see ei ole tänases majandussituatsioonis midagi erakordset, et ettevõtetel on likviidsusega probleeme. Samas võime juba Oma Saare 2008. aasta aastaaruandest lugeda lühiajaliste võlgade kohta summas 16 979 545 krooni," märkis ta.

"Meie Maas ilmunud artikli aluseks olev 30. juuni 2009. aasta Pärnu Maakohtu otsus on üldse esimene sisuline käesolevat kaubamärgivaidlust puudutav kohtulahend, mistõttu ei saa rääkida varasematest kohtulahenditest selles asjas kui asja sisuliselt ühe või teise poole kasuks tehtutest," ütles Rauniste ja lisas, et kogu eelnev ligi kolmeaastane vaidlus seisnes hagi tagamise ja nõude aegumise või mitteaegumise üle vaidluses.

Siinjuures on korrektne märkida, et ka hagi aegumise küsimuse otsustamisel andis Riigikohus, lisaks otsustusele, et hagi pole aegunud, ka esimese astme kohtule juhised asja sisuliseks lahendamiseks, missugustel alustel maakohus asja ka lahendas, ütles ta.

"Siiner on oma kommentaaris ka ebaõigesti aru saanud oma ajalehe väljaandmise keelamisest või mittekeelamisest. TÜ Oma Saar võib selle otsuse alusel välja anda ajalehte mis iganes uue nime all, kuid mitte nime "Oma Saar" all, mille ühing 1998. aastal müüs Saaremaa Raadio OÜ-le," ütles Rauniste.

Oma Saare põhiomanik on suurettevõtja Vjatšestlav Leedo.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. July 2009, 14:13
Otsi:

Ava täpsem otsing