Puuetega inimeste elu läheb lihtsamaks

03. juuli 2009, 11:08

Sotsiaalministeerium lihtsustab püsiva
töövõimetuse ning puude raskusastme ja lisakulude tuvastamise tingimusi ja
korda, samuti muudetakse tänasest terviseseisundi kirjelduse vormi.

Püsiva töövõimetuse ning puude raskusastme ja lisakulude tuvastamise korda muudeti sotsiaalministri määrustega 1. oktoobrist 2008. Uue korra rakendamise algusest möödunud kuude jooksul sai selgeks, et nii terviseseisundi kirjelduse vormi täitmise nõuded kui ka sotsiaaltoetuste taotlemise kord vajavad täpsustamist ja ka mõningast muutmist, teatas sotsiaalkindlustusamet.

3. juulist jõustuva uue korra järgi jätkatakse puude raskusastme korduvekspertiisi tegemisel puudega lapse, puudega tööealise inimese, puudega vanaduspensioniealise inimese või puudega vanema toetuse maksmist ilma, et inimene selleks uue taotluse peaks esitama.

Uus taotlus tuleb esitada üksnes siis, kui eelmise toetuse maksmise lõpetamisest on möödunud rohkem kui üks aasta või kui inimesel tekib õigus teist liiki toetusele või puudega lapse vanema toetusele järgneva lapse kohta. Toetused määratakse puude raskusastme tuvastamise päevast alates.

Määrusega asendatakse püsiva töövõimetuse ekspertiisiks ning puude raskusastme ja lisakulude tuvastamiseks vajaliku terviseseisundi kirjelduse vorm uuega. Vormist on välja võetud küsimus, kus perearst või eriarst pidi hindama, kuidas haigus, trauma või arenguhäire mõjutab inimese toimetulekut. Edaspidi annab selle hinnangu ekspertarst pere- või eriarstilt saadud senisest põhjalikumalt täidetud terviseseisundi kirjelduse alusel.

Nüüdseks jõustunud sotsiaalministri määruste muutmise määrus, milles on arvestatud sotsiaalkindlustusameti, haigekassa, perearstide seltsi ning Tallinna Perearstide Seltsi ettepanekuid, aitab kaasa püsiva töövõimetuse ja puude raskusastme tuvastamise senisest sujuvamale rakendamisele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. July 2009, 11:08
Otsi:

Ava täpsem otsing