Hiina ühineb süsinikumaksu protestiga

04. juuli 2009, 17:44

Hiina ühines aina kasvava meelepahatormiga
USA plaani vastu panna süsinikumaks riikide importkaubale, kus pole seatud
süsinikuemissiooni ülempiiri. Hiina hoiatab, et see võib valla päästa globaalse
kaubandussõja.

Hiina-poolne hoiatus saadab seaduseelnõu esindajatekotta. Eelnõule on seatud karmid tingimused süsinikutariifidele kindlustamaks, et Ameerika ettevõtted ei kaotaks oma konkurentsieelist, kirjutas Bloomberg.

WTO hiljutine raport ütles, et sellised maksud võivad teoorias võivad ühilduda WTO seadustega, kuid on raske tõestada, et tegu pole illegaalse varjatud piiranguga rahvusvahelises kaubanduses.

„Hiina on olnud alati arvamusel, et rahvusvaheline üldsus peaks võitlema kliimamuutuse vastu koos, kuid osade arenenud riikide ettepanek lajatada süsinikutariif osadele importtoodetele rikub WTO peamisi põhimõtteid ning tegu on kaubandusliku protektsionismiga, mis on peidetud keskkonnakaitse taha,“ ütles Hiina kaubandusministeeriumi esindaja Yao Jian.

India keskkonnaminister Jairam Ramesh kirjeldas süsinikutariife kui „hävitavaid“ ja otsesõnu tõrjus kliimamuutuse üle läbirääkimised WTO-s.

Eelnõu liigub nüüd Senatisse, kus see tõenäoliselt saab veel karmima hoo sisse tagasihoidlikelt demokraatidelt, kes on mures USA ettevõtlusele veel suuremate kulude kehtestamise pärast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. July 2009, 17:44
Otsi:

Ava täpsem otsing