Silver Meikar: Eestis on liiga vähe venekeelseid kanaleid

04. juuli 2009, 19:07

Reformierakondlasest riigikogulane Silver
Meikar märgib, et venekeelseid meediakanaleid on Eestis liiga vähe ning
vene keeles võiks ilmuda ka Päevaleht.

"Postimees.ee kajastab Neeme Järvi ETV-le antud intervjuud, et maestro arvates on Eestis liiga palju venekeelseid kanaleid ning Postimees ei peaks vene keeles ilmuma. Leian, et pigem on neid liiga vähe ning vene keeles võiks ilmuda ka Päevaleht," kirjutab poliitik oma ajaveebis.

Meikari sõnul peaksid eestlased märksa rohkem naaberriigi meediat jälgima ning venekeelne elanikkond Eestis peaks saama kvaliteetsemat infot oma emakeeles. Vaid nii on võimalik paremini mõista, miks ikka veel leidub vastandlikke arusaami nii minevikku kui ka tulevikku puudutavates küsimustes.

"Neeme Järvi mure eesti keele pärast on mõistetav, kuid ma ei saa nõustuda vahenditega, kuidas seda hoida. Minu arvates on meile probleemiks pigem see, et Venemaast ja venelastest räägivad kõige kõvemini need isikud (eelkõige poliitikud), kes väga harva naaberriiki külastades tallavad vaid luksushotellide konverentsisaalide vaipu või tsiteerivad lääne allikaid. Mõistmiseks on vaja kohtuda, lugeda, mõelda, püüda mõista, arutada… Just seetõttu toob iga uus vene keelne kanal laiemat pilti naaberriigis toimuvast ning meie päevalehtede ilmumine vene keeles võimaldab Eestis toimuvat kõigile sarnaselt seletada," arutles poliitik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. July 2009, 19:14
Otsi:

Ava täpsem otsing