Euroopa parim õpilasfirma on Eestist

05. juuli 2009, 14:00

2.-5. juulil Rotterdamis toimunud Euroopa
õpilasfirmade võistluse võitis Eesti õpilasfirma Roheline Jälg (Touch of Green),
kes istutab puid inimeste ökoloogilise jalajälje vähendamiseks.

Euroopa võistlusel osalesid 32 Euroopa riigi parimad noored ettevõtjad. Teise koha sai Šveitsi ja kolmanda koha Saksamaa õpilasfirma.

Eesti esindusse kuulusid Tallinna 21. Kooli noored Margus Potisepp ja Richard Pikmets, neid toetasid Toila Gümnaasiumi õpilased Kelli Kuligina, Kristel Reino ja Vahur Koort.

Õpilasfirma võistlus koosneb neljast etapist: ettevõtte aasta-aruanne, 4-minutiline ettevõtte presentatsioon, vestlus kohtunikekoguga ja ettevõtet tutvustav stend. Eesti õpilasfirma oli tugev võistluse kõigis etappides ja paistis enim silma oma tegevuse tulevikku suunatusega ning tugeva majandusaasta aruandega.

„Euroopa õpilasfirmade võistluse võitja ei erine millegi poolest mistahes teisest silmapaistvalt edukast ettevõttest," ütleb Caroline Jenner, võistluse korraldaja JA-YE (Junior Achievement-Young Enterprise) Europe'i juht. „Edu on tihedalt seotud ettevõtte liikmete kirega, sellega kuidas ettevõtet juhitakse ja kuidas töötajad omavahel suhtlevad.“

Eesti õpilasfirma osalemist Euroopa võistlusel toetasid haridus- ja teadusministeerium ja Toila vallavalitsus. Õpilased valmistas võistluseks ette Junior Achievementi Arengufond.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. July 2009, 14:00
Otsi:

Ava täpsem otsing