Rahvusmustrid täidavad ettevõtlike rahataskuid

Kadri Bank 06. juuli 2009, 00:00

Kevadel, kui oli näha, et inimesed enam suurtes kogustes riigilippe ei osta, hakkas OÜ Lipuvabrik turundusjuht Karina Tõeleiu nuputama, millega klientide huvi taas äratada.

Napi kuuga jõuti vabaõhumuuseumi eskponaatide ülespildistamisest esimeste kottide, linikute ja muude toodeteni, millele anti nimeks "Minu ilus Eesti". "Kogu mõte oligi see, et tänapäevaseid materjale ja tehnoloogiaid kasutades anda uus elu vanadele mustritele," ütles Tõeleid.

Müüginumbritest on turundusjuhi sõnul veel vara rääkida ja kuna tooted on nii uued, et sel korral jäid laulu- ja tantsupeoliste grupitellimused tulemata.

Suva sukavabrik jõudis etnoteemani kaks aastat tagasi. "Tundub, et esimene projekt - koostöö kunstiakadeemia noorte tekstiilikunstnikega - õnnestus," ütles vabriku omanik Viktor Saarestiku rahulolevalt etnosarja kohta, mille käive on igal aastal kolmandiku võrra suurenenud.

Laulupeoks sõlmis Suva laulu- ja tantsupeo sihtasutusega lepingu, mille alusel valmisid "Ühishingamise" sukad-sokid. Saarestik ennustaski eelmise nädala lõpul, et laulupeo aeg kujuneb käibenumbrite poolest etnosarja tipphetkeks.

"Kõik, mis tuuakse Hiinast, Türgist jm sisse, on ju võõras," põhjendas Saarestik rahvussarja populaarsust.

Tallinna lennujaama reklaamijuht Indrek Kaing, kes mõtles välja rahvusmustritega tennised, tõestas, et ka Hiinas toodetu võib eestlasele omaseks saada. Esimesed eri kihelkondade mustritega jalavarjud jõudsid Eestisse aprilli lõpul.

Müüginumbritest ei tahtnud Kaing veel rääkida. "Meie jaoks on oluline, kuidas meil läheb laulupeo kolme päeva jooksul," lisas ta.

Sama triibulised kui rahvustennised, on ka Elisa laulupeo eel turule tulnud eri kihelkondade mustritega sülearvutid. "Tehnika vallas ei olnud keegi midagi selletaolist varem teinud, mõte tundus innovatiivne ning sobis laulu- ja tantsupeo aastaga väga hästi kokku," ütles Elisa turundusjuht Triine Casdagli.

Rahvustemaatikast innustatuna ilmusid enne laulupidu tänavapilti ka Maag Piimatööstuse Mulgi kuuega reklaamplakatid. Kadri Bank

Minu meelest on Eestis rahvustunde taasavastamine uues kuues rahvuslik renessanss. On loomulik, et tootjad ja turundajad sellega kaasa tulevad. Kui pakendiga saab märku anda, et tegu on Eesti tootega, siis miks mitte. Eestlased on seni püüdnud pigem läänt kopeerida. Meil on nii rikkalik ja ilus rahvariide mustrite varamu, et patt oleks seda vaka all hoida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing