Jim Rogers plaanib USA valitsuse paberite lühikeseks müüki

06. juuli 2009, 08:47

Legendaarne trendivastane investor Jim
Rogers, kes on Rogers Holdingsi juht, plaanib lühikeseks müüa USA valitssue
võlakirju, vahendab Bloomberg.

Ta ütles, et USA dollar ja USA valitsuse võlakirjad tõenäoliselt langevad.

„Valitus trükib palju raha ja võtab veel rohkem laenuks, mis ei ole korraliku valuuta aluseks,“ ütles Singapuris elav Rogers. „Idee, et keegi annab USA valitsusele laenu 30 aastaks 3, 4, 5 või 6 protsendise intressiga on minu jaoks üle mõistuse.“

Raamatute Investment biker ja Adventure capitalist autor ütles, et ta hoiab vähem dollareid, kui aasta tagasi ning plaanib mingil ajal USA valitsuse võlakirjade lühikeseks müüki. Lühikeseks müük on panus, mille raames müüakse laenuks võetud väärtpaberid, lootes kukkunud hindadega need tagasi osta.

USA valitsus kasvatab võlakirjade müüki, et finantseerida rekordilist eelarvedefitsiiti, kuna valitsus püüab majandussurutisest kulutades väljuda. See aga kasvatav plahvatuslikult võlakirjade pakkumist.

Rogers on hiljuti ostnud Šveitsi franki ja Aasia valuutasid (Singapuri dollarit, Hiina jüaani, Austraalia dollarit ja Uus-Meremaa dollarit). Rogers prognoosis, et toorainete hinnad hakkavad taas tõusma, olles üks väheseid varaklasse, mille fundamentaalnäitajad paranevad. Ainus aktsiaturg, kus Rogers oste plaanib, on Sri Lanka. Sri Lanka aktsiaturg on tänavu tõusnud 60 protsenti. Sealne valitsus on alistanud mässulise Tamili Tiigrite rühmituse, mis on lõpetanud 26 aastat kestnud võitluse saarel.

Ta plaanib hoida Hiina aktsiaid veel palju aastaid.

„2009. aastal Hiina aktsiate müük on nagu USA omade müük aastal 1909,“ ütles Rogers. „Minu 2003. ja 2008. aastal sündinud lapsed võiksid neid aktsiaid mõnda aega hoida,“ lisas Rogers. Tänavu ei ole ta ühtegi aktsiat ostnud, kuid Hiina aktsiaid ostis ta viimati mullu neljandas kvartalis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. July 2009, 10:12
Otsi:

Ava täpsem otsing