Euroopa Liit jäi Eesti eelarve puudujäägi suurusega rahule

Katre Pilvinski 08. juuli 2009, 00:00

Ligi ütles, et Brüsselis toimuval Euroopa Liidu rahandusministrite kohtumisel leidsid ministrid, et Eestis on suudetud eelarve defitsiiti raamides hoida. "Eesti eelarvepuudujääk püsib Euroopa Komisjoni prognoosi valguses Maastrichti kriteeriumi raames ning seetõttu on Eesti tõesti üks neid Euroopa Liidu liikmesriike, kelle suhtes Euroopa Komisjon ülemäärase eelarvepuudujäägi menetlust alustada ei kavatse," kommenteeris ta.

Läti, Leedu, Poola, Ungari, Malta ja Rumeenia said ELi rahandusministritelt soovituse vähendada eelarve defitsiiti.

Bloomberg kirjutas eile, et EL peaks muutma aruandluse reegleid, enne kui ettevõtted avaldavad oma 2009. aasta aruanded. ELi siseturuvolinik Charlie McCreevy sõnas, et ELi ettevõtted on konkurentsi suhtes ebasoodsas olukorras ning tegutseda tuleb kiirelt.

"Eesti ettevõtjate jaoks see midagi olulist ei muuda, kavandatav muudatus puudutab eelkõige finantssektori raamatupidamist," ütles Ligi.

"Euroopa Liit ootab, et rahvusvahelisi raamatupidamisstandardeid seadev institutsioon IASB jõuab sügiseks esitada uuendatud ja uutele oludele paremini vastavad soovitused," lisas minister.

Euroopa Liidu rahandusministrid leppisid kokku finantssektori kapitalinõuete ja uute arvestusreeglite paindlikkuse suurendamise põhimõtetes, et järgmist globaalset finantskriisi ära hoida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing