Sumberg hajutab hotellimüügiga riske

Katariina Krjutshkova 08. juuli 2009, 00:00

"Riskide hajutamine, Balti riikide majandussituatsioon on väga keeruline," selgitas hotelli müüki Best Systemsi omanik Tarmo Sumberg. "Seda eriti turismi ja kinnisvaraga seotud valdkondades," lisas ta. Best System OÜ-le kuulus hotelli 66,6-protsendiline osalus.

"Minu panus sellesse objekti on kaheksa aasta jooksul realiseerunud. Midagi lisada ei ole. Uue omaniku tahe, energia ja ressursid peavad seda edasi arendama," märkis Sumberg.

Sumbergi sõnul tahtis tehingu sõlmida Hollandi rõivakaupleja Maslé Onroerend Goeb B.V. Ta loodab, et uus omanik toob hotelli elu tagasi. Ostuhinda ei soovinud Sumberg avaldada.

Mullu jäi hotell Kolm Õde ligi 30 000 krooniga miinusesse. 2009. aasta kasumit Sumberg ennustama ei soostunud, sest praegu on olukord selleks liiga ebakindel. Ta lisas vaid, et töötajate arvu pole nad viimase aasta jooksul kärpinud.

Nordic Hotels OÜ juhatuse esimees Feliks Mägus ütles, et hotelli Kolm Õde müük Hollandi investorile pidi olema Sumbergi jaoks tulus. "Pole midagi erakordset, kui mõni hotell maha müüakse. Ka praegu, masu ajal. Kõik on endiselt müügis. Sõltub vaid hinnast," märkis Mägus.

Kolme Õe väiksem osanik Raivo Touart ei soovinud hotelli müüki kommenteerida.

Sumbergi on seotud ka teiste hotellidega. Tema suurosalusega Legendijuhtimise AS haldab Georg Otsa spaad, Tallinna hotelli Telegraaf ja Albertit Riias. Samuti kuulus Sumbergile Go City spaa, mis aprillis uksed sulges.

Mägusel ei olnud eeltoodud spaa ja hotellide edasise käekäigu kohta infot. Kuid ta lausus, et kui kogemustega operaatorfirma ka need peaks müüma, oleks kahju.

Sumberg ei kinnitanud hotelli Telegraaf müüki hollandlastele, millele viitas Eesti Ekspress, kuid samas ei lükanud ta omanikevahetust ka ümber.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing