Töösturid puhkavad rahutu südamega

Ain Alvela 08. juuli 2009, 00:00

Äripäeva küsitletud töösturid kinnitasid kui ühest suust, et nad üle kahe nädala kindlasti korraga ei puhka ja siiski hoiavad töötelefoni võrgus ning arvuti avatuna.

OÜ Tretimber juhatuse esimees Tarmo Tamm tunnistas, et kuigi ta juba nädala puhkas, peab tööasjadega pidevalt tegelema ja kindlasti pole süda rahulik. Samas möönis ta, et ega kontoris toolil istumine olukorda paremaks muuda.

"Nädala juba puhkasin ja loodaks ikka nädalakese veel puhata, aga süda ei ole üldse rahulik," tunnistas Tamm. "Ja ka puhates tuleb telefon ikka pigem sees hoida, sest ettevõttega peab kogu aeg tegelema."

Nimelt vaevab Tretimberit likviidsuskriis - toota võiks, ent kliendid on termiliselt töödeldud puidu hinna sedavõrd alla kaubelnud, et peaaegu iga kroon, mis müügist õnnestub teenida, läheb pangalaenude tagasimakseteks.

"Loodetavasti tuleb siiski suvel ka väike puhkus, juba viisitegi mu mõtted sellele," viskab Ilmarise juht Karel Saar nalja, märkides, et planeerib puhkusele ühe nädala. See aga sõltub tema sõnul töödest ja tegemistest, pikki plaane ette teha ei saa, sest lähtuda tuleb reaalsusest ja hetkeolukorrast ettevõttes.

"Praegu on primaarne keskenduda ettevõtlusele, olen sellega arvestanud ning süda on rahulik, kui tööl asjad laabuvad," rääkis Saar. "Siiski, kui võimlik, katsun leida nädala, kus saan minna kusagile kaugemale, et korraks rahulikult võtta ja lihtsalt olla. Aga kui ma ei puhka, siis naudin tööd. Puhkehetked on ka nädalavahetused, suveüritustel käimine. Vaheldust pakuvad ka lähetused, sest reisimist on päris palju."

Saar kinnitas, et kindalasti tuleb ennast ka puhkuse ajal tööasjadega kursis hoida, infot vahetab ta põhiliselt müügi- ja tehnikajuhiga.

"Vajalikud inimesed teavad kuidas minuni jõuda," selgitas ta. "Puhkuse ajal ehk taandun tootmise jooksvatest teemadest, aga müük on siiski kontrolli all ja vajadusel löön selles kaasa."

Mõni ettevõte on suvise puhkuseaja lahendanud kollektiivpuhkusega - tehas pannakse seisma ja kõik töötajad, alates juhist ja lõpetades koristajaga, siirduvad puhkusele.

ASi Estiko-Plastar juhataja Triin Kaasik märkis, et ettevõttes on kollektiivpuhkus kaks nädalat ning kõigi teistega koos puhkab ka tema.

"Telefon on sisse lülitatud, kuid kuna juulis on ka enamik meie partnereid puhkamas, siis loodetavasti kerkivad päevakorda vaid juhuslikud teemad," ütles Kaasik.

"Kuigi jah, viimasel ajal oleme pidanud rabelema senisest intensiivsemalt. Samas oleme siiski lihtsurelikud ja väsinuna head tulemust teha ei suuda," võttis ta jutu kokku.

OÜ Peetri Puit juhatuse esimees Peeter Peedomaa märkis, et kui ikka tekib tahtmine nädalajagu aega nii-öelda plaaniväliselt puhata, siis selle aja leiab alati, sest ettevõtte tehas töötab normaalses rütmis.

"Ega ettevõtja või ettevõtte omanik ikka päris nii ühtegi puhkust ei veeda, et saaks öelda: "muresid polegi"," lisas Peedomaa. "Puhkusel olles on telefon alati sees, et olla klientidele kättesaadav."

Andrus Prangli, OÜ Hobbiton Home juhatuse liige
Eks ikka tuleb puhata. Ei saa öelda, et see aasta oleks selles mõttes erinev varasematest aastatest. Ka varem on olnud nõnda, et selleks, et puhata, tuleb sõita perega kuhugi saare peale või Eestist üldse ära.

Siin "puhates" on paratamatult lihtsam haarata telefon või arvuti ja endale märkamatult oled sukeldunud jälle tööasjadesse.

Oleme ka sel aastal rakendamas kollektiivset puhkust, sest see on hea võimalus juhtidel ennast mõneks ajaks tööasjadest välja lülitada.

Töötelefoni olen puhkusereisil alati sees hoidnud, aga reeglina siis kolleegid teavad, et olen ära ja eriti ei tülitata.

Jaak Nõmmsalu, ASi Tatoli juhataja
Olen puhanud tavaliselt nädala kaupa paar korda aastas. Sellel aastal kavatsen minna augusti lõpus nädalaks turismireisile ja võib-olla puhkan juulis ka nädala kodus.

Telefon on alati sees ja vajadusel ajan ka puhkusel olles tööasju.

Puhkuse aja valin nii, et eriti südant valutama ei peaks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing