Kuhu panustavad Soros ja teised börsigurud?

08. juuli 2009, 08:30

Pole vist eriline üllatus, et heade
tehingutega tellitakse omale tulevikuks koju rahavankreid. Seda eriti
segadusaegadel.

Soovitusi ja arvamusi tellimuste vormistamiseks on kerge leida, nende seast võitjate valimine aga keeruline. The Wall Street Journal tegi ära lihtsa töö ja tõi välja, millele panustavad praegu ennast juba tõestanud investeerimisgurud. Igal huvilisel jääb seega teha raske töö.

George Soros: Hiina, India ja Brasiilia
Soros on tegelikkuses oma Hiina, India ja Brasiilia lembust juba mujalgi väljendanud. "Võib-olla me teeme jälle vea, kui arvame, et Hiina ja India eralduvad arenenud maailmast," ütles Soros ja lisas, et Hiina on finantssüsteemi kokkukukkumisest peamine kasusaaja.

"Nende jaoks oli see väline šokk ja kuna Hiina on oma majanduse ergutamiseks heas positsioonis, saab Hiinast globaalmajanduse mootor, asendades osaliselt ka USA tarbijat," põhjendas ta.

Investeerimislegend ei oota oma sõnul praegu erilist langust, kuid samuti ei näe ta võimalust paari aasta taguste kasumikasvude tagasi saamiseks.

Soros on enamuse oma igapäevasest kauplemisotsustest jätnud endise BlackRocki portfellihalduri Keith Andersoni õlule. Koos on saavutatud juhitava fondi tootlusteks 2007. aastal 32%, 2008. aastal 8% ja sellel aastal 17%. Brasiiliast meeldib Sorosele näiteks riigi omanduses olev Petroleo Brasileiro.

Riigiti saab Sorose lemmikutesse panustada aga näiteks börsil kaubeldavate fondide abil: Hiina – FXI (sümbol), Hong Kong – EWH, India – IFN, Brasiilia – EWZ.

George Soros George Soros

John Paulson: raha ja suurpangad
Õigel ajal ehk üle-eelmisel ja eelmisel aastal finantssektori vastu panustanud John Paulson teenis tänu kriisile üle 17 miljardi dollari. Selle aasta alguses moodustas tema fondi kolmekümne miljardi dollari suurusest varade mahust enamuse aga raha.

Viimase nelja kuu jooksul on Paulson kokku ostnud parimate reitingutega kinnisvaralaenude baasil moodustatud võlakirju, samuti on ta panustanud nüüd suurte pankade ja finantsaktsiate tõusule.

Avalike aruannete järgi on edukas investor soetamas näiteks Capital One Financiali (New Yorki börsi sümbol COF), JP Morgani (JPM), aga ka kommertskinnisvara maaklerettevõtte CB Richard Ellise (CBG) ja naftatootja Petro-Canada (PCZ) aktsiaid.

Paulsoni meeskond valib aktsiaid hoolikalt, kuna kardetakse, et eesootav kasv saab tarbijate raskuste tõttu olema nõrk, samuti on Paulson mures võimaliku inflatsioonikolli pärast. Inflatsiooni kaitseks on Paulson juba praegu kümnendiku varadest kulda ümber tõstnud.

Kuhu armastavad investeerida James Melcher ja Alan Fournier loe tänasest Äripäevast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. July 2009, 10:57
Otsi:

Ava täpsem otsing