Jassi viib Eesti laulud tuurile

Mari Hiiemäe 10. juuli 2009, 00:00

Oma juubelituuriks valis Zahharov minimaalse koosseisu - tema ise ning pianist Margus Kappel. "Eks soolovorm ole kõige raskem esinemisvorm, mis olla saab. Kogu kontsert tuleb ju täita üksi. Samas annab see vabad käed valida ja muuta kava ning suunata kontserdi rütmi sõltuvalt enesetundest igal õhtul erinevalt," rääkis laulja.

Sooloformaadiga kontserttuure on Zahharov teinud varemgi, kuid mitte viimase paari aasta jooksul, mil tema tuuripartneriteks on olnud paljud eesti artistid.

Laulud juubelituuril ettekandmiseks valis Zahharov üksi. "Need on palad, mis mind minu pika loomingulise eluaja jooksul ühel või teisel põhjusel on kummitanud ning mulle väga meeldinud," mainis ta. "Need laulud on minu sees tulukestena helendama jäänud, kuid ma ei ole neid kunagi laulda saanud. Nüüd saan neid tulukesi vähemaks kustutada".

Kontsertide kava on läbini eestikeelne ning sisaldab palasid, mida varem eesti keeles esitatud polegi. Publikule on lood laulja sõnul siiski tuttavad. "See on eesti lauluklassika. Lood võivad kõlada nii, et neid kohe ära ei tunne, kuid nad peaks igal juhul tuttavad olema," arvas Zahharov.

Tema enda jaoks sisaldab kava mälestusi lapsepõlvest ning mitmedki lood on seotud mõtisklustega lähedastest ning emast.

Kavale aitab omalt poolt kaasa tipp-pianist Margus Kappel, kes on valitud laulude saated omanäoliseks kujundanud.

"Ta on toonud lauludesse värskust ja värve, neid kaasajastanud ja uuena kõlama pannud, nii et mõnda ei tunne isegi ära," tunnustas Zahharov.

Kavas on laulud "Nii algas see kõik", "Maailm samme täis", "On hetki", "Mõtisklus" ja paljud teised. Intiimse atmosfääri tagamiseks kõlavad laulud kontsertidel ilma helivõimenduseta.

Kontsertide atmosfäär on mõtisklev ning mitte ülearu heroiline. Laulud on ritta seatud kindla teemaliini kohaselt, mis algab inimese sünni ja lõpeb surmaga. Neile, kes kuulata oskavad, kätkevad valitud laulud Zahharovi sõnul endas suurt inimlikku mõtet ja sügavat elutunnetust.

"Inimene, kes kontserdile tuleb, saab sealt kindlasti midagi enda jaoks kaasa. Ta ei lähe sealt ära tühjade vaimsete kätega," oli Zahharov kindel ning lisas, et publikule elamuse loomiseks on ta alati püüdnud anda oma maksimumi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:02
    Otsi:

    Ava täpsem otsing