Staarist röövel tegutseb taas

Signe Sillasoo 10. juuli 2009, 00:00

Michael Mann, kelle viimane suurem linateos oli 2006. aastal elustatud "Miami Vice", on puhunud nüüd elu sisse John Dillingeri tegelaskujule. Viimast kehastab filmis "Populaarsed vaenlased" Johnny Depp.

Eelmise sajandi alguses Indianapolises sündinud kurikael Dillingeri, kes elas kõigest 31aastaseks, sai oma elu jooksul hakkama kümnete pankade röövimise, mitmete politseinike tapmise ja kahel korral vanglast põgenemisega. Kõik need teod muutsid ta 30ndate aastate alguse tuntuimaks kurjategijaks ja kohati tõeliseks staariks, keda ka meedia soosis.

Miski ei suutnud teda takistada. Oma ülbe sarmiga võitis ta endale tuhandeid poolehoidjaid, kes kõik hakkasid panku põlgama, sest nood olid ikkagi süüdi riiki tabanud suures majanduskriisis. Dillingeri tunnustati osati kui oma aja Robin Hoodi. Eelpool mainitust film ka räägib.

Vaataja viiakse ajas tagasi eelmise sajandi algusesse, mil Dillinger vallutab koos oma jõuguga endale teed kurikaelte maailma tippu. FBI direktor J. Edgar Hooveri (Billy Crudup) kuulutas ta Ameerika vaenlaseks number üks.

Algab kassi ja hiire mäng, sest seadusesilm ei maga ega saa lasta anarhial ja räigel kuritegevusel lihtsalt vohada. Eriagent Melvin Purvisele (Christian Bale), keda kutsutakse ka hüüdnimega "FBI Clark Gable", saab kohustuseks roimar tabada.

Filmi jaoks uurimustööd tehes tunnistas filmirežissöör Mann, et Ameerika viimastel presidendivalimistel ei saanud Obama pressis pooltki niipalju leheruumi ja pealkirju, kui Dillinger omal ajal. "Ühel hetkel oli ta (Dillinger - toim) teine kõige populaarsem mees Ameerikas peale president Roovsevelti.

Ta oli rahvuskangelane, ja väga heal põhjusel. Nimelt ta röövis neid samu institutsioone, panku, mis olid piinanud inimesi neli aastat, ilma, et midagi oleks paremaks läinud," mainis Mann.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:02

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing