Jõelähtme golfikulbi tõi MMi Euroopa finaali Eestisse

10. juuli 2009, 19:01

Septembris toimub Eestis
esmakordselt Golfi MMi Euroopa finaal. Korraldaja Jõelähtme golfikulbi
on valmis miljonitesse küündiva kuluga, samas aga annab üritus
vastu ülemaailmse meediakajastuse.

Jõelähtme golfiklubi haldava ASi Estonian Golf Country Club presidendi Mait Schmidti sõnul on "Omega Mission Hills World Cup" nime kandev golfi riikidevaheline MM maailma üks prestiižsemaid golfivõistlusi ning selle Eestis toimuv Euroopa regiooni kvalifikatsiooniturniir esimene maailma tipptasemel profiturniir piirkonnas, millest võtavad osa Maailma Golfi Edetabeli TOP 100 mängijad.

"Eestis toimuval turniiril osaleb kuni 18 riigi parimad mängijad, reaalne, et ka PGA turniiride või US Mastersi võitjad. Nii kuulsaid mängijaid pole seni Eesti lähedalgi käinud," ütles Schmidt.

"Golfiklubi asutamisest alates oleme selle nimel kõvasti tööd teinud, et selliseid suuri üritusi siia tuua," rääkis Estonian Golf Country Club turundusjuht Sven Uustalu klubile osaks langenud aust.

Uustalu lisas, et nende kindel visiitkart on organisatsiooni European Tour liikmelisus. "European Tour on Euroopa suurim ja maailmas suuruselt teine rahvusvaheliste tippvõistluste korraldaja. Nende läbi MMi korraldamise võimalus avanes."

"Suures osas finantseerib üritust meie golfiväljak. Me püüame leida nii hotellipartnereid kui ka teisi partnereid ja sponsoreid, kes oleks nõus oma õla alla panema. Nõudmised European Toursi poolt on väga suured ja rahamahukad," tõdes Uustalu.

Ta selgitas, et nende nõudmine on see, et mängijad ja European Touri meeskond, kes võistlust kohapeal koordineerib, saavad sisuliselt kõik tasuta: golfi, transpordi, söögid kui ka majutuse. "Saamata jäänud tulu pealt ootavad meid ees suured kulutused," lisas turundusjuht.

"Meie kanda on küll suured kulutused, kuid teiselt poolt annab üritus vastu väga väärikat kajastust. Eestis toimuvast võistlusest teeb European Touri telekanal ka teleülekande, mis jõuab kuni 140 miljonisse kodusse. Võistlust on kajastama oodata ka märkimisväärne hulk välisajakirjanikke. Lõppkokkuvõttes võib kogu meediakajastus olla väärtuslikum kui meie poolt kantavad kulud üritusele," rääkis Uustalu.

Kuna kokkuleppe MMi korraldamiseks sündis alles kolmapäeval, on eelarve alles tegemisel. Arvestada tuleb siiski miljonitega, tõdes turundusjuht. Jõelähtme golfiväljak

European Touri rahvusvaheliste poliitikate direktori Keith Watersi sõnul valiti Eesti nii suure võistluse korraldajamaaks, et tõsta huvi golfi vastu nii Eestis kui ka terves regioonis ning tutvustada tervele maailmale kohalike väljakute suuresti avastamata taset.

Eesti ja lähimaade golfihuvilistele avaneb aga ainulaadne võimalus mängida koos maailma tipp-proffidega põhivõistluse-eelsel päeval, kus parimad võidavad pealtvaataja pääsmed Hiinas 26.-29. novembrini toimuvale Omega Mission Hills World Cup finaalvõistlusele.

Jõelähtme golfiväljak

Taust:

"Omega Mission Hills World Cup" on ainus ülemaailmne profigolfarite turniir, mis ühendab kõiki maailma tippmängijaid. Tänavu Hiinas toimuvatele golfi riikidevahelistele maailmameistrivõistluste jõuavad mängijad läbi kolme eelturniiri – Aasia, Euroopa ja Lõuna-Ameerika. Iga kontinendi eelvõistluse kolm parimat riiki kindlustavad koha MM-l, teatud hulk kohti finaalis kuulub ka mullustele parimatele. Eelturniiril osalevad meeskonnad saavad ise valida kontinendi, kus pääsu eest lõppvõistlusele võistelda.

Kokku osalevad 26.-29. novembril Hiinas toimuvatel 55. golfi riikidevahelistel maailmameistrivõistlustel „The 55th Omega Mission Hills World Cup“ 28 riigi esindusmeeskonnad. Mullu „Omega Mission Hills World Cup“ turniiri võitnud kaheliikmeline Rootsi meeskond teenis võiduga 42 miljonit Eesti krooni auhinnaraha.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. July 2009, 20:36
Otsi:

Ava täpsem otsing