Sotsid ei luba pensione kärpida

10. juuli 2009, 13:39

Sotsiaaldemokraadid on vastu pensionide
maksustamisele, millist ideed valitsuserakonnad on viimastel nädalatel omavahel
arutanud.

Sotside riigikogu fraktsiooni esimehe Eiki Nestori sõnul on väljakäidud mõte sulaselge lollus, sest pensionide arvutamise aluseks on väljamakstud palk, mitte palk koos selle pealt välja makstud sotsiaalmaksuga. "Kui tahetakse pensione kärpida, siis peab valitsus seda ka nii nimetama," lisas ta.

Nestori hinnangul näitab valitsuse arutelu pensionide maksustamise suunal seda, et valitsuses on ideede puudus. "Idee näol on tegemist pensionide vähendamise ja mitte millegi muuga. Pean vähetõenäoliseks, et valitsus sellise lolluse ära teeb – see on ebaõiglane ja lubamatu," lisas ta. Nestori sõnul on ravikindlustuses reservid olemas ja kasutada tuleks neid.

"Koalitsioonil on viimane aeg saada aru, et tõsta tuleb tulumaksu, mitte lõputult ühiskonna nõrgemate liikmete arvelt kärpida. Varem või hiljem jõuab minister Jürgen Ligi samale arusaamisele, ükskõik, mida tema partei selle peale ka ei ütleks," ütles sotsiaaldemokraatide parlamendifraktsiooni esimees.

Nestor lisas, võimalikud muudatused pensionikindlustuses tuleb läbi mõelda mitmekümneaastase perspektiiviga, mitte et need sünnivad ühe aasta kriisisituatsioonist lähtuvalt.

Rahandusminister Jürgen Ligi teatas eile, et kuigi pensionidele sotsiaalmaksu või eraldi ravikindlustuse osa kehtestamine pole valitsuskabinetis kõne all olnud, ei saa otsuseid pensionide maksustamise muutuste kohta edaspidi siiski välistada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. July 2009, 14:05
Otsi:

Ava täpsem otsing