Tekstiilitootjad: hullemaks enam ei lähe

11. juuli 2009, 13:40

Neljapäeval Toom Tekstiil ASil külas käies
rääkisid selle omanikud, et majanduses enam halvemaks ei lähe ning arutlesid, et
mujal riikides praegu juba tajutav raha pakkumise paranemine pole Eestisse veel
üldse jõudnud.

Kas oleme kõige hullemast, põhjast läbi? „Hullemaks ei saa enam vist minna. Ega see Eestist muidugi ei sõltu. Meie oleme nii väike riik. Arvan, et tarbimise ja majanduse elavnemise märgid on maailmas olemas,“ rääkis Toom Tekstiili suuromanik Illimar Toom.

Tema sõnul on Aasia juba suuna tõusule võtnud ja oodata on sama ka meie suurest naabrist Venemaast.

„Täna on seda väga raske öelda. Kõik analüütikud on eriarvamusel. Maailm pole selles olukorras olnud 1929. aasta kriisist saadik,“ arutles teine omanik Innar Susi ning lisas, et sellest, kas täna on põhi käes või ei, oleks lihtsam rääkida umbes kolme aasta pärast.

„Majandus hakkab tõusma kuus kuud peale seda, kui aktsiate hinnad hakkavad tõusma. Tänane seis on jälle selline, et aktsiad läksid kolinal langusesse. Pigem kipub nii paistma, et tõus hakkab järgmise aasta I kvartalist,“ pakkus Susi.

Tema sõnul on majanduse tõusule minemisel üheks oluliseks teguriks raha pakkumise paranemine. „Eestis see ei ole taastunud, mujalt on kuulda, et laenudega on läinud kergemaks, kinnisvara on hakatud taas ostma. Eestis seda raha pakkumist kaasa tulnud ei ole,“ selgitas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. July 2009, 15:32
Otsi:

Ava täpsem otsing