Tekstiilitootjad: enam hullemaks ei lähe

Kadrin Karner 13. juuli 2009, 00:00

Kas oleme kõige hullemast, põhjast läbi? "Hullemaks ei saa enam vist minna. Ega see Eestist muidugi ei sõltu. Meie oleme nii väike riik. Arvan, et tarbimise ja majanduse elavnemise märgid on maailmas olemas," rääkis Toom Tekstiili suuromanik Illimar Toom.

Tema sõnul on Aasia juba suuna tõusule võtnud ja oodata on sama ka meie suurest naabrist Venemaast.

"Praegu on seda väga raske öelda. Kõik analüütikud on eri arvamusel. Maailm pole selles olukorras olnud 1929. aasta kriisist saadik," arutles teine omanik Innar Susi ning lisas, et sellest, kas praegu on põhi käes või ei, oleks lihtsam rääkida umbes kolme aasta pärast.

"Majandus hakkab tõusma kuus kuud pärast seda, kui aktsiate hinnad hakkavad tõusma. Praegune seis on jälle selline, et aktsiad läksid kolinal langusesse. Pigem kipub nii paistma, et tõus hakkab järgmise aasta I kvartalist," pakkus Susi.

Tema sõnul on majanduse tõusule minemisel üheks oluliseks teguriks raha pakkumise paranemine. "Eestis see ei ole taastunud, mujalt on kuulda, et laenudega on läinud kergemaks, kinnisvara on hakatud taas ostma. Eestis seda raha pakkumist kaasa tulnud ei ole," selgitas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:09

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing