Juunikuus kinnisvaraturg elavnes

13. juuli 2009, 08:47

Juunis oli pea kõikjal Eestis märgata
väikest kinnisvaraturu elavnemist, kuid otseseks trendinäitajaks ei saa veel ühe
kuu tulemusi pidada.

Arco Vara näeb positiivse aspektina ostu-müügitehingute arvu kahanemise aeglustumist. Kui sel aastal on kinnisvara ostu-müügitehingute arv iga kuuga vähenenud mullusega võrreldes üle 30%, kusjuures jaanuaris koguni 47%, siis juunis tehti kinnisvaratehinguid vaid 25% võrra vähem.

Alates eelmise aasta lõpust on pakkumise maht stabiilselt vähenenud, samas pikenevad ostjate vähesuse tõttu kinnisvara müügiperioodid. Maa-ameti 1. juuli andmetel tehti juunis Eestis kokku 1986 kinnisvara ostu-müügitehingut, mis on peaaegu 2% enam kui mais. Poolaasta lõikes on Eestis sõlmitud kinnisvara ostu-müügitehinguid umbes 36% vähem kui eelmisel aastal. 2008. aasta esimesel poolel sõlmiti 32% vähem ostu-müügitehinguid kui 2007. aasta samal perioodil.

Juunis kasvas ostu-müügitehingute arv enim Jõgeva- ja Tartumaal. Jõgevamaal on tehingute arv kasvanud koguni 70%, Tartumaal pea 30%. 1. juuli seisuga oli juunis Jõgevamaal sõlmitud 94 ostu-müügitehingut, mais 55. Tartumaal tehti juunis 192 ostu-müügitehingut, mais 155.

Tartu eluasemeturul on kinnisvara hinnad langenud ostjate jaoks atraktiivsele tasemele. Kuna on tekkinud võimalus kinnisvaraportaalides ka oma hinda pakkuda, kasutatakse seda võimalust aktiivselt. Need, kes praegu ostuotsuse teevad, on turgu pikalt jälginud. Huvi tuntakse palju 80ndatel ehitatud korralikes majades asuvate korterite vastu, sest praegu on neid võimalik soetada hea hinnaga. Järelturul uuritakse valdavalt väiksemaid kortereid.

Huvi tuntakse ka uute korterite vastu, ent uusarenduste korterite hindu soovitakse võimalikult soodsaks kaubelda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. July 2009, 08:47
Otsi:

Ava täpsem otsing