EVR Cargo koondab 110 töötajat

14. juuli 2009, 15:30

Seoses maailmamajanduse kriisist tingitud
kaubaveomahtude olulise vähenemisega koondab Eesti Raudtee tütarettevõte EVR
Cargo juuli lõpus ja augusti alguses 110 töötajat.

Tänavu esimesel poolaastal vedas veoettevõte EVR Cargo 4,82 miljonit tonni kaupu, mis on 37% vähem kui mullu samal perioodil. Kuigi esimesel poolaastal suurenes näiteks kivisöe vedu mullusega võrreldes neli korda ja väetisi vedas EVR Cargo esimesel poolaastal sama palju kui 2008. aastal kokku, pole mahud piisavad, et kompenseerida muude kaubagruppide langusi ega anna põhjust loota endiste kaubaveomahtude kiireks taastumiseks.

Esimesel poolaastal veeti Eesti Raudtee infrastruktuuril kokku 12,21 miljonit tonni kaupu.

Koondatavad töötajad on valdkondadest, kus kaubavedude vähenemine on mõjutanud enam töö mahtu. Koondamine hõlmab veeremiteenistuse (sealhulgas Tapa depoode), vagunimajanduse, müügi- ja turundusosakonna ja kaubaveoteenistuse veduriteenindusosakonna töötajaid, aga ka administratsiooni. Piirkonniti koondatakse enim Tallinnas ja Harjumaal ning Tapa töötavaid inimesi.

Mais leppis Eesti Raudtee kontsern raudteelaste ametiühingutega kokku, et vajadusel on võimalik kulude optimeerimiseks koondada aasta jooksul kuni 157 töötajat, millele lisanduvad koondatavad ametikohad juhtkonnast.

Sama kokkuleppega pikenes selle aasta lõpuni ettevõtte ja ametiühingute vahel sõlmitud koondatavate töötajate sotsiaalprogramm, mis toetab koondatavaid ümberõppel jms.

Eesti Raudtee kontsernis töötas 1. juuli seisuga 1810 töötajat, sealhulgas tütarettevõttes EVR Cargo 921 töötajat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. July 2009, 15:33
Otsi:

Ava täpsem otsing