SEB uus fond keskendub ELi avalikule sektorile

14. juuli 2009, 10:25

SEB fondide valikusse lisandus
traditsioonilise rahaturufondi tunnustega võlakirjafond, mille eeliseks on madal
krediidirisk ja igapäevane kaubeldavus, miinuseks aga risk, et tootlus võib
lühiajaliselt negatiivne olla.

SEB Short Bond Fund EUR investeerib lühiajalistesse peamiselt europõhistesse vabalt kaubeldavatesse võlakirjadesse, ujuva intressimääraga võlaväärtpaberitesse ja teistesse rahaturu instrumentidesse, mille on välja andnud mõni ELi liikmesriik või liikmesriigi omavalitsus. Väheses osas on lubatud investeeringud teistes valuutades olevatesse väärtpaberitesse, kuid seda ainult maandatud valuutariskiga. Fondi investeeringud lühiajalistesse võlakirjadesse pakuvad muude investeeringutega võrreldes suuremat turvalisust ja väiksemat osaku hinna kõikumist.

Fond on mõeldud riskikartlikele investoritele, kelle peamine eesmärk on investeeringute väärtuse säilimine eurodes mõõdetuna. Fond sobib kliendile, kes ei vaja investeeritud kapitali vähemalt enne, kui aasta möödudes.

Et fondis sisalduvate investeeringute keskmine kestus on lühike ja investeerimisobjektideks ELi avaliku sektori võlakirjad, siis on riskitase väga madal – fond investeerib vabalt kaubeldavatesse väärtpaberitesse, mille on välja andnud rangetele krediidireitingu nõuetele vastavad emitendid. Krediidi, intressi- ja valuutarisk on seetõttu väike. Muus osas iseloomustavad SEB Short Bond Fund EURi võlakirjainvesteeringute tavapärased riskid.

„SEB Short Bond Fund EUR pakub alternatiivi tähtajalisele eurohoiusele. Eeliseks on fondiosaku igapäevane kaubeldavus, mistõttu saab investor talle sobival ajal investeeringu koos intressidega fondist välja võtta. Samuti on eeliseks investeeringu väga madal krediidirisk – investeeritakse Euroopa avaliku sektori võlakirjadesse. Miinuseks on risk, et fondi tootlus võib olla lühiajaliselt ka negatiivne – seda juhul, kui Euroopa intressitase peaks väga järsult ja kiiresti tõusma,“ märkis SEB Varahalduse juhatuse liige Sven Kunsing.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. July 2009, 10:25
Otsi:

Ava täpsem otsing