Savisaar: võtkem rahvusliku majandusvundamendi taastamiseks laenu!

14. juuli 2009, 08:13

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar teeb
enda ajaveebis ettepaneku võtta Eesti rahvusliku majandusvundamendi taastamiseks
laenu, sest tema hinnangul ei ole muudmoodi võimalik eelarve-ja majanduskriisist
väljuda.

Tema hinnangul on tänane olukord Eesti valitsemisel ammu väljunud igasugustest mõistuse raamidest.

"Reformierakonna poolt Eesti ühiskonda süstitud mädakolded vajavad väljalõikamist enne, kui need suudavad kogu Eesti ja meie toimemehhanismid hävitada. Reformierakonna vaimuhaigus iseeneslikust viie rikka riigi hulka jõudmisest vajab kiiret ravi, või vähemalt tuleb otsustavalt isoleerida selle haiguse nakkuslik mõju Eesti majandusele," on Savisaar kriitiline.

Ta pakub kriitiseerimise kõrval välja ka lahendusi, kuidas Eesti eluolu parandada.

"Eesti vajab oma rahvuslike majandusprioriteetide määratlemist. Nendeks võiksid olla biotehnoloogiad, nanotehnoloogiad, ökotehnoloogiad või mis iganes. Võime teha üldriikliku panuse toiduainete tööstusele või energiatootmisele. Millised valdkonnad aitavad meil läbi lüüa, seda teavad paremini nende valdkondade spetsialistid ja ettevõtjad," kirjutab Savisaar.

Paljudele siiani Reformierakonna lausliberaalset ideoloogiat uskunud inimestele võib Savisaare arvates riikliku suunamise jutt tunduda liigselt vasakpoolne.

"Kui meie riigis ei jätku raha rahvusliku majandusvundamendi taastamiseks, mis tänast eelarvekriisi vaadates on enam kui selge, siis tuleb võtta laenu. Kui meil on valik euro kiire käibelevõtu ja rahvusliku majanduse taastamise vahel, siis pigem on oluline ikkagi meie majanduse taastamine. Meil on ju oluline, et meil oleks töökohad, palgad, maksaksime oma laene, heaolu kasvaks, lastel oleks kindlus tuleviku suhtes. Euro tuleb kas varem või natuke hiljem," arutleb Savisaar.

Võtme raskuspunkt kogu teema juures seisneb Savisaare sõnul selles, et Eesti vajab rahvuslike prioriteetide realiseerimiseks laenu.

"Rahvusliku laenuprojekti taustal peame kiirelt lõpetama riigieelarve ümber toimuva lausliberaalse hävitustöö. Rahvuslik laenuprojekt tuleb tõsta rahvuslikuks prioriteetprojektiks, mis aitab meie majanduse taas käima vedada. Õigel viisil suunatud laenuvahendid annavad sõnumi ettevõtjale, et Eesti on hea asukoht äri jätkamiseks või alustamiseks. Selle tagajärjel hakkavad taastekkima töökohad, taastub sisetulekute tase ning luuakse võimalused meie mõranenud sotsiaalturvalisuse süsteemi ülesehitamiseks," lisab Savisaar.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. July 2009, 08:16
Otsi:

Ava täpsem otsing