Laenu tagastanud Tallinna Vesi lahkus kasumilainelt

17. juuli 2009, 08:50

Eelmisel aastal kasumit ja käivet
kasvatanud ASi Tallinna vesi selle aasta esimene poolaasta tõi nii kasumis kui
ka käibes väikse kahanemise, sest ettevõtte juhi Ian Plenderleithi sõnul maksti
ära EBRD-lt võetud laen.

ASi Tallinna Vesi juhatuse esimehe Ian Plenderleithi sõnul oli langus kasumis tingitud ühekordsest finantskulu maksest seoses suuremahulise torustike rajamise projekti finantseerimisega aastatel 2008 kuni 2010. „Ettevõte maksis tagasi ja refinantseeris täielikult EBRD laenu, mis tulenes vajadusest rahastada ulatuslike torustike rajamise programmiga seotud väljaminekuid kuni aastani 2011,“ täpsustas Plenderleith.

Kanalisatsioonitorustikke on tänavu kuue kuuga rajatud üle 19 kilomeetri, mis moodustab täpselt poole tänavuseks kavandatud mahust.

Vee- ja reoveeteeenuse müügimahud vähenesid kõigi kliendigruppides, kahanedes märkimisväärselt äriklientide segmendis. „Peamiselt on müügimahtude langus äriklientide osas selgitatav üleüldiste kokkuhoiumeetmetega või tootmise vähenemisega,“ märkis Plenderleith.

AS Tallinna Vesi on Eesti suurim vee-ettevõte, mis pakub joogivee- ja kanalisatsiooniteenust ligikaudu 1/3 Eesti elanikest. ASi Tallinna Vesi aktsiad on noteeritud Tallinna börsi põhinimekirjas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. July 2009, 09:54
Otsi:

Ava täpsem otsing